29 жовтня своє професійне свято – День автомобіліста і дорожника – святкують багато відданих своїй справі людей.  Олександр Чешко.

«Удачі на дорогах!»

– бажає всім романтикам шляхів українських і закордонних 37-річний далекобійник, корюківчанин Олександр Чешко, який за кермом з 20-ти років.

Любов до керма прищепив йому дядько Анатолій Хоменко, який працював тоді водієм-механіком в об’єднанні підприємств громадського харчування. Брав з собою малого Сашка у рейси, а коли той став дорослим і обрав собі водійську професію, допомагав в усьому, навчав і підказував. Анатолій Миколайович і досі працює водієм. Впевнено тепер тримається керма і його «учень»…
Перше місце роботи Олександра – водій підприємств громадського харчування. Розвозив продукти харчування по школах, їдальнях, буфетах. Потім працював у місцевого приватного підприємця. А згодом влаштувався до приватного підприємця І. Фесенка водієм-експедитором і ось вже 9 років колесить країнами.
– Моє завдання отримати і доставити вантаж цілим і неушкодженим, – розказує про свою роботу. – Перевозимо все: шпалери, побутову техніку, брикети, палетну заготовку, ін.

«Сюрпризи» у путі
Олександр розповідає, що дороги – вони різні: важкі чи легкі, якісні або ж добиті… Це, звісно, важливо, але не головне. Показником для нього є ставлення до учасників дорожнього руху і водіїв вантажівок зокрема.
– Якщо у Європі на дорогах почуваєшся людиною, – констатує О. Чешко, – то вдома тебе ніхто не вважає за рівноправного учасника дорожнього руху – підлазять прямо під автомобіль, спричиняючи різні неприємності… Та й дбають про водіїв за кордоном значно краще. Попри те, що через кожні 20-30 кілометрів шляху облаштовані зручні паркінги (з місцями для відпочинку, сміттєвими баками, ін.), між цими відстанями просто серед поля – туалети (з теплою водою, дзеркалом і всім необхідним). Зручно? Так. Запам’яталося у Польщі: їду по автобану, а попереду спецтехніка розтрушує сольову суміш …на сухий асфальт! Я тоді так здивувався: навіщо? А коли хвилин за двадцять пішов густий лапатий сніг – все стало зрозумілим. Напевне, оперуючи точними даними метеоцентрів, працюють на випередження, а тому і дороги у них чисті навіть взимку.
Олександр каже, що у путі водію треба бути насторожі. Не будеш зайвий раз на задні колеса оглядатися, то й розвантажити можуть на ходу! Вистачає тепер таких «майстрів». Ось нещодавно у Києві зупинився на декілька хвилин кави випити – дверцята зламали…
– Нікуди не поділося і хабарництво, воно є всюди, – констатує далекобійник. – Хоч пачку цигарок, але вициганять!
Попутники – це окрема тема. Вони, як і дороги, бувають різними. Чоловік каже, що бували випадки, коли водіям підсипали у каву клофелін, а потім забирали гроші, товар… Тож беруть голосуючих лише у крайньому разі.

Найкраща у світі
дорога
Олександр по півтора-два тижні у рейсі. Інколи і свята, і свій день народження зустрічає у дорозі. У Корюківці виходить побути лише декілька днів і – знову у путь. Вдома на нього чекає сім`я – дружина Наталія, молодша медсестра хірургічного відділення райлікарні, і двоє дітей: 14-річна донька Олександра і 10-річний син Серьожа. Чи можна за стільки років звикнути до такого життя? Напевне, ні.
– Хотілося б бути ближче до рідних, але що поробиш?.. – замислюється Олександр. – Дітей треба вивчити, будинок добудувати…
Розуміє це і його дружина. А тому, коли немає чоловіка вдома, бере на себе левову частку всіх побутових проблем, знаючи, що і йому не легше. «Може, колись щось зміниться?..» – питають одне в одного. І вірять у це.
Олександр Чешко побачив багато країн, отож твердо переконаний: найкраще вдома!
– У гості, на відпочинок можна і за кордон, але жити – тільки у Корюківці! – говорить О. Чешко. – Кращого за наше місто просто не існує!
І він знає про що говорить. Каже, що й раніше сім’єю намагалися надовго не залишати наше місто (хіба у Крим на відпочинок їздили), а тепер і поготів. З роками міцнішає коріння, яке надійно тримає людину на своїй маленькій батьківщині, біля отчого порогу. Сюди веде найкраща у світі дорога – дорога додому.

 

 

Залишити коментар