11 років поспіль ПОСП «Мрія» орендувало майже тисячу гектарів лісу за … 86 гривень на рік!

18 серпня господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокурора про повернення розпоряднику – Чернігівській облдержадміністрації – земельної ділянки лісового фонду площею 970 гектарів і вартістю майже 15 млн. грн. Йдеться про землі, розташовані на території Савинківської сільської ради, якими з 2004 року і донедавна, порушуючи земельне і лісове законодавство, користувалося ПОСП «Мрія». Про це райгазеті повідомив прокурор Корюківського району Олексій Шкільнюк.

Прокуратурою нашого району було встановлено, що цей ліс надавався відповідним розпорядженням Корюківської РДА у постійне користування КСП ім. Коцюбинського, яке на сьогодні ліквідовано, а створене замість нього ПОСП «Мрія» використовувало ділянки лісового фонду за договором оренди, сплачуючи всього лише 86 гривень 05 коп. на рік. Договір оренди був укладений на 25 років.
І розпорядження райдержадміністрації, і договір оренди земель лісового фонду суперечать вимогам лісового та земельного законодавства, оскільки на час укладання спірного правочину землями лісового фонду України мали право розпоряджатися виключно Верховна Рада України та місцеві ради народних депутатів. У даному випадку це право належало Чернігівській обласній раді, і аж ніяк не Корюківській РДА.
Окрім цього, на час винесення розпоряджень райдержадміністрацією та укладання договору на оренду земель, цією ділянкою вже розпорядилася Чернігівська обласна рада, припинивши право постійного користування лісами колишніми сільськогосподарськими підприємствами, які припинили свою діяльність у процесі реформування, і включивши такі землі до земель запасу. Згодом рішенням Чернігівської облради спірна ділянка на території Савинківської сільської ради була надана у постійне користування районному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Корюківкаліс». Доки підприємство оформлювало правовстановлюючий документ, райдержадміністрація безпідставно розпорядилася вищевказаними землями, хоча земельні ділянки на той час перебували у користуванні РКСЛП «Корюківкаліс»… Прокуратурою було виявлено ще ряд інших порушень у цій справі, які суперечать закону.
Господарський суд Чернігівської області, визнавши недійсними відповідні розпорядження Корюківської РДА та договір оренди землі із ПОСП «Мрія», виніс рішення про повернення лісу у державну власність.
За аналогічним сценарієм у 2014 році розвивалися події і з ВСК ім. Горького, який протиправно використовував ліси площею 583,50 га на території Корюківської міської ради. У грудні минулого року рішенням господарського суду було визнано недійсними відповідні розпорядження Корюківської РДА щодо цього. ВСК ім. Горького оскаржував це рішення до судово-апеляційної інстанції, але його залишили у силі. Рішення вже набрало законної сили і на даний час перебуває на виконанні.

Залишити коментар