Корюківський РС Управління ДСНС України у Чернігівській області повідомляє

    24.01.2018 року о 11 годині 48 хвилин на ПЗЧ 2 ДПРЗ У ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу  житлового будинку в м. Корюківка, вул. Соборна.  Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено перекриття на площі 2 кв. м. На гасіння пожежі залучалося перше відділення
9 ДПРЧ. Час ліквідації пожежі – 12 год. 30 хв. Причиною пожежі стало порушення правил монтажу димаря, була відсутня протипожежна розділка (відступка) від горючих конструкцій перекриття житлового будинку до конструкції димоходу.

Корюківський РС Управління ДСНС України у Чернігівській області повідомляє, що протягом 2017 року внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації та влаштуванні печей виникло 6 пожеж та нанесено матеріальних збитків на суму 241 тис. грн. З початку 2018 року через вказану причину вже виникло 2 пожежі.

Детальніше аналізуючи, слід відмітити, що в основному лихо трапляється через відсутність належної протипожежної відстані від печей або димарів до дерев’яних стін чи перекриття будинків, появу тріщин у цегляній кладці системи опалення, випадіння жарин з топкових дверцят на підлогу, надмірне перегрівання печей та розміщення впритул до них меблів, занавісок або інших спалимих речей.

Рятувальники закликають громадян по-перше, перевірити відповідність відстані від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев’яних стін і перекриття будинку. Вона визначається вимогами будівельних норм і становить 500  мм до конструкцій будівлі із горючих матеріалів та  380  мм  – до конструкцій,  які захищені штукатуркою завтовшки  25  мм по металевій сітці або металевим листом по базальтовому картону завтовшки  8  мм. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень. Дерев’яна підлога перед топковими дверцятами печі обов’язково повинна бути захищена металевим листом розміром 50х70 см. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою бензину чи інших горючих рідин. Не розміщуйте меблі, дрова, занавіски та інші спалимі речі впритул до печей, відстань до них має бути не менше 0,5 м. В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місяці.

Т. в. о. начальника Корюківського РС

У ДСНС України у Чернігівські області   М.С.  Кобець

 

 

 

Залишити коментар