20 пожеж за три місяці

Корюківський РС У ДСНС України у Чернігівській області

За умов тривалої сухої погоди, що спостерігається цієї осені, в лісах, на полях, луках і торфовищах області утворився високий клас пожежної небезпеки. Це вимагає від людей бути вкрай обережними у поводженні з вогнем. Осінні пориви вітру швидко його розповсюджують і полум’я миттєво охоплює велику територію, підбирається до населених пунктів, будівель, лісів тощо. Проте, ігноруючи вимоги ряду діючих законодавчих документів, керівники аграрних підприємств і мешканці продовжують масово випалювати суху рослинність або сміття на сільгоспугіддях, луках і біля дворів. І якщо торік в Корюківському районі за серпень – жовтень було зареєстровано лише 4 пожежі, то в цьому році за останні 3 місяці – 20. І якби не оперативне реагування підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, наслідки від них могли б бути набагато гіршими, а в деяких випадках постраждав би житловий сектор та лісові масиви.
Працівники служби проводять роз’яс-нювальну роботу серед населення, профілактичні рейди, звертаючи увагу населення на небезпеку виникнення пожеж та адміністративну відповідальність, передбачену статтею 77-1 КУпАП.
У зв’язку з тривожною ситуацією, що склалася з пожежами в екосистемах, рятувальники звертаються до населення з проханням дотримуватися вимог Законів України «Про охорону атмосферного повітря», “Про охорону навколишнього природного середовища” та правил пожежної безпеки. При отриманні дозволу на спалювання рослинності чи сміття, треба бути надзвичайно уважними та обережними. Перш, ніж розпалити багаття, розчистіть навколо нього суху траву в радіусі 1 м. Не розводьте вогнища у вітряну погоду. Постійно контролюйте процес горіння, адже поривами вітру або по сухій траві полум’я може миттєво перекинутися на житлові чи господарчі будівлі, автомобілі, лісопаркові зони тощо.
Слідкуйте за розвагами дітей, роз’яс­нюйте їм про небезпеку пожеж, ховайте від них сірники та запальнички. Перебуваючи в лісових масивах, паркових зонах і на торфовищах, не кидайте непогашені сірники, недопалки та ні в якому разі не розпалюйте вогнища.

Корисно знати:
При спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння. У туманні дні багаття створюють «смог», до складу якого входять чадний газ, важкі метали, канцерогенні сполуки. Найнебезпечніший із продуктів горіння рослинних решток – бензапірен. Він високотоксичний та здатний викликати онкологічні захворювання, генні мутації. У диму від багаття міститься у 350 разів більше бензапірену, ніж у сигаретному диму. З ним у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людей речовини.

Залишити коментар