Обласне радіо відтепер чути цілодобово!

Андрій НАВРОДСЬКИЙ
Приємна новина для шанувальників радіопростору: з 10 січня жителі Корюківського району (а ще –  Коропського, Сосницького, Семенівського, Щорського, Менського та Новгород-Сіверського)  можуть слухати передачі Чернігівського обласного радіо в FM-діапазоні на хвилі 101,2 мегагерц. І вже не кількахвилинні випуски, як колись, а цілодобово! Спілкуюся із заступником гендиректора ОДТРК «Сівер-Центр» з питань радіомовлення, заслуженим журналістом України Олегом Шолохом.
 
– Знаю, як ніхто, що мої земляки дуже скучили за місцевим радіомовленням, адже програм Корюківської радіоорганізації не чути вже більше року, та й «чернігівське радіо» зникло з ефіру Першого каналу (і не тільки у нашому районі) ще  2012-го. Що сталося і чому, на Вашу думку, ця ніша до цих пір не була заповнена?
– Бо не все так просто, як комусь може здатися. На Першому каналі ми перестали виходити, позаяк закінчився строк дії ліцензії. Перший  же канал Національної радіокомпанії України отримав ліцензію від Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення на мовлення з передавача у Холмах на 24 години. У сітці НРКУ не знайшлося місця для обласного радіо. Право транслюватися на частоті 101,2 мегагерц з Холминської вежі наша телерадіо­компанія отримала на початку 2013 року. Але, як це часто буває в останній час, щоб придбати обладнання для трансляції у телерадіокомпанії не знаходилося потрібної суми, та й, чесно кажучи, не вистачало для цього творчих працівників. alt

І ось нарешті, завдячуючи гендиректору ЧОДТРК «Сівер-Центр» Аркадію Білібаєву та керівництву обласної влади, все потрібне обладнання в кінці минулого року було змонтоване Чернігівською філією концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення на вежі в селищі Холми. До речі, інженерно-технічний склад філії провів значну роботу, були зроблені тестові випробування, проводилась перевірка якості сигналу, і з 10 січня вже почали цілодобову(!) трансляцію наших програм.
– Олеже Петровичу, відтепер люди зможуть слухати свою рідну хвилю не лише в приміщеннях, а й їдучи в авто, та пересуваючись просто по вулиці? 
– Так. Всі, хто має FM-приймачі, а такі зараз є навіть  майже у всіх мобільних телефонах, мають можливість чути «Чернігівську хвилю». Варто лишень налаштувати радіопристрій на частоту  101,2 мегагерц. 
– І що з цієї хвилі долине до вух наших слухачів?
– Щогодини в радіоефірі нового інформаційно-розважального каналу транслюються новини Чернігівщини, тематичні, розважальні, молодіжні, дитячі програми та гумор. Над цим працює команда молодих, енергійних та досвідчених журналістів, у їх числі: Павло Солодовник, Андрій Тіток, В’ячеслав Єрмоленко, а безперебійний ефір забезпечують досвідчені звукорежисери Анатолій Федчук та Дмитро Хоружий.
– Плануються і «врізки» місцевих районних радіоорганізацій?
– Так, звичайно! Адже без місцевих включень наша хвиля не буде такою «різнобарвною», якою ми намагаємося її зробити. Районне мовлення, на моє щире переконання, повинне обов’язково існувати і його треба належно підтримувати! Але все це треба робити в рамках чинного законодавства. Над цим зараз і працюємо. У майбутньому на слухачів чекає багато інших рубрик, цікавих розмов, якісного музичного супроводу і, звісно ж, місцевих новинок. Ми прагнемо, щоб  «Чернігівська хвиля»-101,2 FМ стала хвилею гарного настрою! 
– Нехай так і буде, а з відгуків я знаю, що слухачі Корюківщини вже оцінили програму «Свіжі новини – щогодини», звідки оперативно та об’єктивно дізнаються про події у нашому регіоні. Чималенько позитивних емоцій і чудового настрою отримали вони  від розважально-музичної програми «Від мелодії до мелодії», інформаційно-розважального радіопроекту «Бадьорий настрій» та музичних програм для дітей і молоді. 
Отже, шановні земляки, слухаймо «Чернігівську хвилю»,  це – новий подих у радіопросторі Сіверського краю. З почином!

 

Залишити коментар