Через незадовільний стан дороги у Милейках вогнеборці спізнилися

altАндрій НАВРОДСЬКИЙ
 
Той, хто не забобонний, може в такий фатальний збіг і не повірити, але саме 13  березня цього року стало вкрай нещасливим для подружньої пари пенсіонерів Миколи Олійника та Галини  Дерко. Вдосвіта, близько 4-ої години ранку, ймовірно, від короткого замикання електропроводки зайнялося приміщення веранди їхнього будинку по вулиці Новоселівка, що на околиці Корюківки (колишнє село Милейки). 
– У таку ранню годину ми ще спали і не підозрювали про ту біду, яка вже впритул до нас підібралася, – розповідає 71-річний господар Микола Іванович. — Дружина прокинулась першою, будить мене та й каже: «Діду, ти нічого там у «прихожій» зайвого не напідключав, бо щось наче тріщить?»  «Наче ні», – кажу. Схопився, відчиняю двері, а звідти вогонь мені в обличчя як жахне! Аж відкинуло хвилею. Ми спереляку швиденько вибили вікно та  хутко повилазили з хати, щоб не погоріти живцем.
Вогонь на той час розповсюдився майже на півоселі. Полум’яні його язики вже лизали і стіну погреба, що притулився до будівлі, і навіть  стіни сараю досягали. Тому спочатку побігли корову рятувати та курей. «Повідчиняли двері господарської прибудови, відв’язали худобину, а вона як рвоне з переляку, – продовжує розповідати погорілець. — Та й побігла городами,  ревучи…  І  якраз у цей час пролунав страшенний вибух –  рвонув газовий балон, що стояв у веранді». Почувши вибух, попрокидалися і стали збігатися сусіди, а потім і інші мешканці нашого мікрорайону. Викликали пожежників,  а самі почали воду з колодязя набирати та вогонь гасити.
 
ПОЖМАШИНА ЗАБУКСУВАЛА… 
– О 3 годині 59 хвилин на ПЗЧ 9 ДПРЧ 2 ДПРЗ УДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку  за адресою: м. Корюківка, вул. Новоселівка, 16, власник гр. Дерко Галина Василівна, 1942 року народження, пенсіонерка, – розповідає провідний інспектор Корюківського РС УДСНС України у Чернігівській області старший лейтенант служби цивільного захисту Дмитро Гречуха. —  На місце пожежі виїхали відділення 9 ДПРЧ  та  18 ДПРП м. Корюківки. Прибули до місця пожежі о 4год. 15хв…
Тут варто зазначити, що дорога по вул.  Новоселівка у вкрай незадовільному стані — суцільна багнюка. Тому одна з пожежних машин, розповідають свідки, забуксувала у вибоїні і не змогла одразу доїхати до палаючого будинку. Люди побігли за трактором, а рятівникам довелося розмотувати 120 метрів рукавів і таким чином подавати воду до місця пожежі, локалізація якої почалася о 4 год. 50 хв. Дякуючи добрим і небайдужим людям, а саме – Віктору Білому та Володимиру Кравченку, які швидко на своїх тракторах прибули до епіцентру подій і допомогли витягнути машину, пожежа  о 6 год. 30 хв.  була ліквідована. Але вогонь встигнув знищити веранду житлового будинку, розміром 4х6 м., та покрівлю житлового будинку по всій площі, частково пошкоджено стіни будинку. Еменесники встановили ймовірну причину загоряння: недоліки конструкції та виробництва електроустановок, коротке замикання електромережі. Олійник Микола отримав опіки рук та обличчя. «Зопалу я спочатку не відчував, що  опіки отримав, – каже. — Вже згодя чую — руки й лоба пече. Родичі відвезли до лікарні».
 
71 РІК ПО ТОМУ…
Вони ж, родичі, розповіли, що колись, на початку березня 1943 року, мати Миколи Івановича, вагітна ним, втекла від карателів, рятуючись від пекельного вогню, котрий спопелив розстріляну Корюківку. «Наче фатум якийсь», – кажуть. – І ось рівно через 71 рік, вогонь знов ледь не позбавив цю людину життя». Кілька днів йому надавали медичну допомогу в Корюківській ЦРЛ. Дуже переживав за свою корівку-годувальницю, яку того неспокійного ранку тимчасово прихистив на своєму подвір’ї  Іван Стукало. Зараз Галина Дерко перебуває у родичів, у сім’ї Кравченків, що мешкають неподалік, худобину ж повернули на попереднє місце (сарайчик залишився майже непошкоджений). Будинок, що постраждав, відбудовувати не будуть. Сподіваються, людською та Божою поміччю новий придбати. Співчутливі земляки вже почали збирати благодійну допомогу, хто скільки зможе. А ще люди, пересвідчившись, до яких наслідків може призвести незадовільний стан їхньої дороги, написали листи – звернення  до представників влади з проханням про допомогу.  «Хочемо, щоб цим шляхом могли вільно до нас добиратися і «швидка», і «пожежна», бо он, трохи далі,  сім’я з п’ятьма дітьми живе, – каже свідок тих подій Світлана Кравченко. —  Тому й почали збирати підписи під зверненням. Сподіваємося, що нас почують…

 

Залишити коментар