Хочете боронити Україну – йдіть до війська

altНачальник Чернігівського гарнізону, обласний військовий комісар полковник Костянтин Нікулін, під час брифінгу в облдержадміністрації повідомив, що чоловіки від 18 до 40 років, які мають бажання, сили і здоров’я захищати Україну, можуть вступати на військову службу за контрактом за спрощеною системою. Для цього їм треба звернутись до військкомату.
Також через Управління Північного територіального командування Внутрішніх військ МВС України в Києві можна піти на службу до Національної гвардії України. А от партизанська війна – не на часі. І тільки виважені професійні дії дозволять виконати завдання, що стоять сьогодні перед захисниками Вітчизни. Начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Вадим Мисник роз’яснив, що частковій мобілізації, оголошеній Указом в.о. Президента України Олександра Турчинова, підлягають передовсім військові фахівці. Здійснюється ця мобілізація за чітким планом і зовсім не означає, що в чергу до військкомату мають негайно вишикуватися всі охочі.
За словами Вадима Мисника, протягом двох попередніх тижнів здійснювались масові пересування військової техніки, проводились масштабні навчання, марші, бойові стрільби. Дії учасників навчань на Гончарівському полігоні оцінювали Голова Верховної Ради, в.о. Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Олександр Турчинов та в. о. Міністра оборони України Ігор Тенюх. Підсумовуючи тактичне навчання, Олександр Турчинов відзначив високий бойовий дух українських військових та їх готовність захистити свій народ, свою Батьківщину.
Не менш патріотично налаштоване і цивільне населення. Вадим Мисник розповів, що підприємці Чернігівщини готові допомагати військовим як фінансово, так і з ремонтом та оснащенням техніки. А загалом мобілізаційні заходи мають проводитись так, щоб не порушувати повсякденного життя жителів області. У разі потреби, запевнив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Сергій Болдирев, система оповіщення цивільного населення спрацює оперативно. Наприклад, тільки в обласному центрі встановлено 37 гучномовців. На прохання журналістів він уточнив, що звук сирени, який може лунати з гучномовців, – це привід увімкнути телевізор, радіоприймач чи інтернет для одержання більш докладної інформації про надзвичайну ситуацію. Для оперативного узгодження дій силових, військових та цивільних структур в області створено штаб територіальної оборони, який очолює голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко.
 Начальник Чернігівського прикордонного загону полковник Олександр Птиця повідомив, що державний кордон України охороняється зараз за посиленим варіантом, щоб не допустити потрапляння в Україну екстремістськи налаштованих осіб. Протягом останніх тижнів щодня 5-10 громадян Росії з різних причин не пропускають до нашої держави. У одного з них, наприклад, було виявлено три комплекти камуфляжу, маски, взуття військового зразка, гумову палицю, інші не могли пояснити мету приїзду до України чи не мали потрібної для проживання тут суми коштів.
Попри те, що Збройні Сили України здійснюють перегрупування у відповідності до пересування російських військ, у найближчому прикордонні, запевнив Олександр Птиця, російської військової техніки не виявлено.
Ніхто не чекав від Росії такої агресії
Як повідомив районний комісар Олександр Саповський, військкомат наростив штат воєнного часу- до  40 осіб, і перейшов на казармений (цілодобово) стан. Починаючи з 17 березня, у Корюківському триває часткова мобілізація військовозобов’язаних, які направляються до військових частин Чернігівської області. Поки що групи комплектуються спеціалістами танкових військ. Дуже багато людей готові стати на захист своєї країни, є бажаючі поповнити лави Національної Гвардії. Вражає і велике бажання населення допомогти Збройним силам України – хто чим може. Першими проявили ініціативу корюківські козаки на чолі з Анатолієм Коротковим. Нашим захисникам передаються продукти харчування, речі першої необхідності. Добровольці, які по першому сигналу готові стати на захист кордонів України, розуміють, що сили нерівні. Ніхто не чекав такої агресії від Росії.  Але українці налаштовані захищатися попри все…
ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ЧОЛОВІКАМ ДО 45 РОКІВ
Усі громадяни, які проходили  військову службу, повинні особисто звернутися у райвійськкомат за місцем реєстрації та перебування на військовому обліку.    

Залишити коментар