Хто розбудив стихію?

alt
У понеділок, 10 березня, опівдні, у Лупасовому ледь не розігралася трагедія: вогонь від трави, що зайнялася, під натиском вітру, „пішов” на будинки. Могла згоріти ціла вулиця. Уникнути непоправного вдалося лише спільними зусиллями корюківських пожежників, працівників лісгоспу та жителів Лупасового і Охрамієвичів, які поспішили на ліквідацію пожежі.
Версій щодо загоряння небагато: або недопалок, кинутий на суху траву кимось з боку асфальтівки, або щорічне випалювання сухої трави господарем одного із будинків, що, до речі, попри усі попередження пожежників, є традицією саме на цій вулиці. Офіційна причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Так чи інакше, виною всьому є людський фактор.
Чому ж саме це, здавалося б просте займання сухої трави, насправді налякало місцевих жителів села і привернуло до себе підвищену увагу? Спробуємо відновити події. Трава зайнялася від центральної дороги. За кілька хвилин вогонь поширився полем, рухаючись у бік водоймища. Але замість того, щоб втратити свою силу, вогонь, „прогулявшись” по верхівках сухого очерету, тільки набрав сили. Тут його, наче долонею, вітер повернув на вулицю, де з-поміж усіх будинків – житлових тільки п`ять. Першими під атаку вогню потрапили плодові дерева та господарчі приміщення. Останні і стали рятувати усі, хто поспішив на допомогу. Два сараї у нежилих будинках таки згоріли. Вогонь же, спопеливши 5 гектарів трави, „рушив” на ліс. На щастя, лісові угіддя вдалося врятувати.
Ми побували на місці подій. Здалеку, замість почорнілого поля – біле покривало. Випав березневий сніг. Але варто було підійти ближче, як стало зрозуміло, що погодної примхи замало, аби приховати „чорні” справи стихії, розбудженої необережністю людини.

Залишити коментар