Хто розбудив стихію?

alt
У понеділок, 10 березня, опівдні, у Лупасовому ледь не розігралася трагедія: вогонь від трави, що зайнялася, під натиском вітру, „пішов” на будинки. Могла згоріти ціла вулиця. Уникнути непоправного вдалося лише спільними зусиллями корюківських пожежників, працівників лісгоспу та жителів Лупасового і Охрамієвичів, які поспішили на ліквідацію пожежі.
Версій щодо загоряння небагато: або недопалок, кинутий на суху траву кимось з боку асфальтівки, або щорічне випалювання сухої трави господарем одного із будинків, що, до речі, попри усі попередження пожежників, є традицією саме на цій вулиці. Офіційна причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Так чи інакше, виною всьому є людський фактор.
Чому ж саме це, здавалося б просте займання сухої трави, насправді налякало місцевих жителів села і привернуло до себе підвищену увагу? Спробуємо відновити події. Трава зайнялася від центральної дороги. За кілька хвилин вогонь поширився полем, рухаючись у бік водоймища. Але замість того, щоб втратити свою силу, вогонь, „прогулявшись” по верхівках сухого очерету, тільки набрав сили. Тут його, наче долонею, вітер повернув на вулицю, де з-поміж усіх будинків – житлових тільки п`ять. Першими під атаку вогню потрапили плодові дерева та господарчі приміщення. Останні і стали рятувати усі, хто поспішив на допомогу. Два сараї у нежилих будинках таки згоріли. Вогонь же, спопеливши 5 гектарів трави, „рушив” на ліс. На щастя, лісові угіддя вдалося врятувати.
Ми побували на місці подій. Здалеку, замість почорнілого поля – біле покривало. Випав березневий сніг. Але варто було підійти ближче, як стало зрозуміло, що погодної примхи замало, аби приховати „чорні” справи стихії, розбудженої необережністю людини.

Залишити коментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.