Рости, рибко, і ловись…

altМинулої неділі, приблизно о шістнадцятій годині, із корюківського водоймища, що біля четвертої школи, рибалки-початківці виловили шестикілограмового коропа, чим привернули увагу перехожих. Люди підходили, дивувалися і фотографували чудо-улов. Як виросла рибина у „калюжі” до таких, можна сказати, гігантських розмірів?

„Це нормально для нашої місцевості, – розповідає Володимир Гетьманчук – професіонал у лізі любителів рибальства, – для того, щоб водилася риба, потрібна свіжа, тобто проточна вода і глибина. Водоймище між школою і дитсадочком живиться проточною водою з верхніх ставків вулиці Бульварної, і до того ж кілька років тому чистилося, отже, глибина достатня, щоб риба могла виростати до таких розмірів. Самому вдавалося „вполювати” чималих розмірів рибку. А з останніх, можна сказати, досягнень місцевих рибалок можу розповісти про улов Василя Соловйова, який напередодні Водохреща у водоймищі біля дитячого пляжу спіймав щуку на 5,800 кг.”.
„Ловив щуку на блешню, – розповідає Андрій Пандзига,- донечка попросила потримати спінінг. Бачу, що ось-ось він у неї з рук вискочить. Став допомагати. Рибина хвилин 20 не піддавалася, але все-таки підпливла до берега. Тут я її за зябра і витягнув”. 
Для тих, хто „далекий” від рибальства поясню, що щука ловиться на такі великі гачки. Їх закидають у річку, а потім тягнуть назад. Саме такий гачок, коли потрапив у воду, випадково проштирхнув плавця на хвості коропа, які у цей період неактивні і поводяться наче сонні. Якби це було у інший період, навряд чи гачок втримав би таку  „тушу”. До того ж за розповіддю Андрія, у ту мить, коли він схопив коропа за зябра, гачок зіскочив із хвоста. Пощастило!
Але і ця диво-риба – не рекорд тутешньої місцевості. У минулому році у цьому ж ставку Віктор Бурий витягнув коропа на 9,500 кг. Рибалки кажуть, що коропи та щуки сюди потрапили із ставка на Бульварній, рятувалися, коли дамбу прорвало і вода почала сходити. І додають, що їсти рибу, виловлену тут, не дуже то і приємно, а іноді і зовсім – неможливо. За останні чотири роки каналізаційні викиди зробили воду смердючою, і м`ясо риби – теж. А рибалять тут, здебільшого для задоволення. 

 

Залишити коментар