Нелегальна зброя — потенційне знаряддя злочину

altСергій СЛАСТЬОН, інспектор дозвільної системи Корюківського РВ УМВС, старший лейтенант міліції

До уваги населення З 1 по 30 квітня в Чернігівській області, як і по всій Україні, проводиться місячник добровільної здачі зброї

Усі, хто в цей період, з 1 по 30 квітня, добровільно принесе і здасть в підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю, будуть звільнені як від адміністративної, так і  кримінальної відповідальності. Для тих же, хто з якихось причин не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною або холодною зброєю, закон передбачає досить суворе покарання.
Так, стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адмінвідповідальність. Ст. 190 КУпАП гласить, що за «придбання,  зберігання,  передачу  іншим  особам  або  продаж громадянами  вогнепальної  мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі  понад  100  метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ – тягнуть  за  собою  накладення  штрафу  від  трьох  до  п’яти неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення – штраф  від  чотирьох  до  семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї».
Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін) згідно з ч.2 ст. 263 – «штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років».
Варто зазначити, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись ними.
Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогне­пальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої світової війни, просимо звернутися до працівників дозвільної системи Чернігівського міського чи районних відділів внутрішніх справ з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.
Графік прийому громадян інспектором дозвільної системи: понеділок, середа, п’ятниця – 
з 8.00 – 17.00; вівторок , четвер – не прийомні дні; субота – з 8.00 – 12.00; перерва на обід – з 12.00 – 13.00; неділя – вихідний день, тел. 2-17-77.

Залишити коментар