21-ша річниця Чернігівського земляцтва

Традиційно, на початку року у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті Києва зустрічаються вихідці з Придесення, які мешкають у столиці. З малої батьківщини, з кожного району Чернігівської області цього дня завжди приїжджають земляки. Корюківську делегацію очолювали голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко та голова нещодавно створеної Корюківської об’єднаної громади Ратан Ахмедов. А делегацію від Чернігівщини – голова обласної ради Ігор Вдовенко та перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

До початку урочистої частини працювали міні-виставки провідних музеїв Чернігівщини, демонструвалися надбанння народних майстрів та аматорів мистецтва області й столиці. Великої концертної програми організатори не влаштовують уже кілька років, але можливість насолодитися яскравими музичними виступами була. Завзято і дзвінкоголосо виводили українську пісню прямо у холі народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» Сосницького районного Будинку культури, ансамбль української народної пісні «Антонівчанка» села Антонівка Варвинського району, хоровий колектив «Колорит» села Нова Басань Бобровицького району. Та й сама урочиста частина зборів розпочалася під акорди патріотичних пісень у виконанні лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного артиста України Василя Нечепи.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували світлу пам’ять десяти тисяч українців, які поклали своє життя на вівтар боротьби за незалежність і територіальну цілісність України. Потім демонструвався відеофільм «Наш час», в якому розповідалося про діяльність двадцяти двох відділень земляцтва протягом 2016 року. А зроблено дійсно багато корисних справ. Столичні земляки долучалися до проведення різноманітних конкурсів, фестивалів, інших пам’ятних заходів у своїх містах і селах. Купували медичне обладнання і допомагали ремонтувати школи та церкви. Організовували туристичні поїздки і допомагали у видавництві книжок місцевих авторів. Опікувалися дитячими притулками, будинками для одиноких літніх людей, підтримували багатодітні родини. Влаштовували концерти столичних знаменитостей, дарували в музеї експонати, створювали алеї видатних людей і багато іншого. Але червоною лінією у діяльності всіх відділень проходить підтримка воїнів АТО та їхніх родин.
З вітальним словом до земляків і щирою подякою за любов до рідного краю звернувся голова Ради Чернігівського земляцтва Віктор Ткаченко. Виступили перед численним загалом також Леонід Сахневич і Ігор Вдовенко. Вручили подарунки Чернігівському земляцтву. Згодом відбулося урочисте підписання угоди про співпрацю товариства і обласної влади. Цей крок засвідчує прагнення поглиблювати тристоронню співпрацю для розв’язання актуальних питань економічного та соціально-культурного життя області.
Опісля у дружньому колі тепло спілкувалися учасники зібрання в символічних «куренях». Саме там була можливість привітати славного земляка, нашого генерала Василя Устименка з 80-літнім ювілеєм. Василь Євдокимович передав керівництво Корюківським відділенням своїй соратниці, теж колишній жуклянці Ользі Сировій, яка працює випусковим редактором популярного журналу «Наталі».

Зліва направо: Ратан Ахмедов, Василь Устименко, Олексій Мірошниченко, Світлана Лещенко

Залишити коментар