358 днів Корюківської ОТГ

Звіт міського голови

У найкращий день тижня (субота 23 грудня), у найкращий час (12.00) в Міському будинку культури відбувся звіт керівника Корюківської ОТГ Ратана Ахмедова за майже рік діяльності громади, яка об’єднує 40 населених пунктів, налічує 17627 осіб населення і входить до десятки кращих в Україні ОТГ за ефективністю використання коштів на утримання адмінперсоналу (у міськраді всього 27 працівників)! Але послухати голову не зібралося й половини зали. Жаль, бо звіт був дійсно цікавий…

Дохід – майже 114 мільйонів
Ратан Ахмедов з мікрофоном у руці прямо в залі розповідав про роботу міської ради, демонструючи на екрані фотоілюстрації, інфографіку, таблиці. Усього доходів, разом з власними і державними трансферами, ОТГ мала торік 113835 тис. грн. Трохи більше третини з них складає податок на доходи фізичних осіб. А це означає: чим більше в громаді «білих» зарплат, тим краще наповнюється бюджет. Найбільше коштів витрачається на освіту (майже 50 мільйонів), але вагома частина з них надходить з держбюджету. Натомість на медичну галузь державної субвенції не вистачає, тому постійно доводиться добавляти з бюджету громади. Так, цьогоріч лише на зарплату медикам з міської скарбниці виділили понад 5 мільйонів, плюс 730 тис. – на енергоносії, більше мільйона – на медикаменти, пальне, продукти харчування, 330 тисяч – на інсуліни. Крім цього, спрямовуються значні кошти, зокрема у 2017 році – 2 млн. 318 тис. грн. (бюджетні, «депутатські» – завдячуючи нашому обранцю Анатолію Євлахову, державного фонду регіонального розвитку та спонсорські), на проведення ремонтних робіт, придбання обладнання, навчання студентів у медичних вишах, квартири для лікарів.
Куди вкладає
кошти ОТГ?
Значна увага приділяється благоустрою населених пунктів. Наприклад, до 2019 року мають витратити сім мільйонів на модернізацію існуючого та облаштування у селах нового вуличного освітлення. Все більше з’являється камер відеоспостереження. Дві міські школи переведені під охорону поліції. Надається підтримка пожежній охороні. У сім разів за останній рік збільшилось у місті зелених насаджень. З’явилися нові лави для відпочинку, туалети, зупинки, дитячі майданчики, вказівники, огорожа, урни. Півмільйона витратили на рекультивацію сміттєзвалища. Розпочали облаштовувати міський пляж. Виконали на 700 тис. грн. робіт з упорядкування Парку пам’яті. У ЗОШ №1 встановили міні – футбольне поле вартістю 1млн.200 тис. грн. (мільйон надійшов з держбюджету). У гімназії скоро з’явиться новий стадіон, потім такий же – у першій школі. А в четвертій облаштували інклюзивний простір для дітей з обмеженими фізичними можливостями і звели сучасний багатофункціональний спортивний майданчик вартістю 1млн. 400тис. (на 97% профінансований з держбюджету, в чому допоміг нардеп В.Амельченко). При співфінансуванні з обласного бюджету придбано новий шкільний автобус, а 2018 року планують купити ще два.
У Сядриному пробурили свердловину, витративши 2,6 млн. грн. – майже повністю за державні кошти. У Корюківці проклали водогін на вул. Молодіжній (400тис. виділили з міськбюджету), наступного року водна мережа з’явиться на вул. Вокзальній. Придбали техніки для комунальників на 8,3 млн. грн. (5 мільйонів виділила держава). Цьогоріч відремонтовано доріг на рекордну суму – 40 мільйонів (з міськбюджету спрямували 6,2 млн.). Близько мільйона витрачено на поповнення матеріальної бази закладів культури, школи мистецтв тощо. На потреби дитсадків пішло 1,8 мільйона (1 млн. грн. з держбюджету).

У наймасштаб-
ніших планах …
№1 Будівництво Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), навпроти супермаркету «АТБ». Це буде установа, де людина зможе отримати усі необхідні послуги за один візит. Зокрема, й нотаріальні, з якими нині є проблема. На прозорий (скляний, щоб видно було, хто бере хабарі) ЦНАП необхідно три з половиною мільйона, які міськрада сподівається отримати з державної скарбниці.
№2 Створення на базі першої школи нового освітнього простору, на що протягом 2018 -19 років буде витрачено близько 40 мільйонів: (25 млн. – ДФРР, 5 млн. – «депутатські», 8 млн. – міськбюджет, 1 млн. – спонсорські).

Що турбує людей?
Загалом звіт міського голови тривав дві з половиною години, і половина часу пішла на запитання – відповіді.

Чимало питань стосувалося роботи комунальних служб: облтеплокомуненерго і ЖЕКу. Цікавила людей доля недобудованого Меморіалу у «Дубах» і приміщення колишньої четвертої школи. Запитували про пільги, скаржились на роботу щоденного ринку і «спирт – бару» у центрі Корюківки. Висловлювали претензії правоохоронцям, які досі не з’ясували, хто ж звалив Гарнієра та Федорова, і просили навести порядок у приватному секторі, де знахабнілі громадяни зачасту виводять власну каналізацію у водойми. Звертали увагу на ремонт доріг і освітлення вулиць віддалених мікрорайонів. Закликали посприяти в облаштуванні території біля «АТБ» (засипати калюжі). Були пропозиції підтримувати з міськбюджету футбольну команду «Фаворит» та повернутися до проблеми облаштування міського РАЦСу.
Ратан Ратанович – відповів на кожне, пообіцявши у подальшій роботі міськради врахувати пропозиції і прохання людей. Подякував за підтримку усім активним людям громади, районній і обласній владі, спонсорам, нардепам, а особливо – Анатолію Євлахову, завдячуючи якому Корюківська ОТГ отримала у 2017 році на соціально – економічний розвиток 4 млн. 350 тис. грн.

Відповідаючи на запитання щодо добудови меморіального комплексу на честь спалених у роки Другої світової війни населених пунктів України, Ратан Ахмедов сказав, що ні міський, ні обласний бюджети не спроможні самотужки завершити будівництво. Адже потрібно близько десяти мільйонів доларів, і їх має виділити держава. Єдине, що поки вдається – добудувати капличку. (на фото) Цим переймається наш меценат, президент фабрики техпаперів Анатолій Бондар, пожертвувавши 200 тис. грн.

Залишити коментар