57 медалей наумівчан

Наумівських лижників цьогорічна зима дуже порадувала: десять змагань, тридцять змагальних днів – 57 нагород!

Перші дванадцять медалей
Зимовий сезон розпочався навчально – тренувальними зборами у Львівській області. Зима у Карпатах була особливо сніжною. Сніг випав у листопаді і не розтавав. Тому всі сімнадцять тренувальних днів проводили на хороших трасах. А на шляху додому, 27-28 грудня, взяли участь у чемпіонаті Чернігівської області серед школярів. Два дні змагань: спринт і гонка вільний стиль. Семеро наших спортсменів спробували свої сили і посіли високі місця: Сніжана Бондаренко, Катерина Корінь та Іван Ісаченко – по два перших місця, Крістіна Муха і Тетяна Метла – по два других, Олексій Кирик – два третіх, Богдан Бабко – п’яте і шосте. Додому під ялинку привезли перші дванадцять медалей у цьому сезоні.
А вже 6 січня команда із семи осіб була у поїзді Київ-Ужгород та смакувала різдвяною кутею від мами Катерини Корінь. І знову – гори і глибокі сніги. Тиждень інтенсивних тренувань та участь у чемпіонаті України серед юнаків і дівчат з лижних гонок. Кожен день змагань приносив приємні сюрпризи. Дарина Чалик здобула дві золоті і одну срібну медалі. Олексій Кирик – срібну і бронзову, Катерина Корінь і Єгор Козлов мали четвертий, а Крістіна Муха – шостий результати. Після змагання з лижних гонок передали естафету біатлоністам.

Золото Олексія,
Дарини і Крістіни
З 22 по 27 січня теж на трасах НСБ «Тисовець» проходив чемпіонат України з біатлону. У складі збірної команди Чернігівської області виступала і наша Дарина Чалик. До «лижних» медалей додала ще дві «біатлонні», була двічі бронзовою призеркою. Згодом лижники з усієї України попрямували до нас у гості: з 29 січня по 2 лютого в м. Чернігові тривали всеукраїнські змагання серед ДЮСШ та СДЮШОР – 1 -й та 2-й етапи Кубка України серед дорослих. Чотири дні змагалися спортсмени за високі нагороди. Не залишилися без них і наші лижники. Олексій Кирик додав до своєї колекції всеукраїнських нагород золоту і бронзову медалі, Дарина Чалик і Крістіна Муха вибороли золото в естафетній гонці. У тринадцятирічної Крістіни це перша медаль, завойована на всеукраїнських змаганнях. Сподіваємось – початок вдалий. Підтримали команду вдалими виступами Анна Метла, Катерина Корінь, Богдан Бабко. Олександр Чалик перевірив себе на витривалість, пробігши дистанцію у 50 кілометрів. Фінішувавши сьомим, він трохи не дотягнув до виконання нормативу кандидата у майстри спорту України. Але ми віримо, що у нього все попереду.
…Закінчувався останній день всеукраїнських змагань, на базу СДЮШОР почали під’їжджати молодші наумівські лижники для участі в обласних змаганнях. Добирались хто як міг… Одних батьки доставили, найменших – тренер Олексій Антонович своєю автівкою. Дякували і директору ПСП «Злагода» М. Метлі, який виділив пальне для поїздки.

Одинадцятирічна
чемпіонка
3 лютого почалася відкрита першість Чернігівської СДЮШОР, і на старт вийшло 16 наумівських спортсменів. У багатьох це був дебют, але всі показали свій характер. Швидко пересувалися і мінялися лижами. Перший зимовий старт у Олександра Кореня, Кирила Бабка, Іллі Грибенчука, Глєба Пархоменка, Марини Корінь, і восьмирічної Вікторії Прачик. Срібні нагороди змагань отримали Марина Корінь, Артем Савицький (2006р.н.), Крістіна Муха (2004), Сніжана Бондаренко і Катерина Корінь. Чемпіонкою стала одинадцятирічна Тетяна Метла. І6 лютого ми вступили уже в командну боротьбу. І тут почалися неприємності… Здавалося, що ми нікому не потрібні. Та коли на базу Чернігівської СДЮШОР приїхав наш депутат Максим Станіславський – ми зрозуміли, що матимемо підтримку. Він ознайомився з базою, трасою, поспілкувався з директором СДЮШОР В. С. Паршуковим і передав нам грошову допомогу.

Лічені дні – і перші місця
Три дні змагань дали свої результати. Олексій Кирик – три других місця, Крістіна Муха – два других, Сніжана Бондаренко – два перших,Тетяна Метла, Катерина Корінь і Анна Метла вибороли треті місця, Андрій Шевчик – два третіх, Олександр Чалик – перше і два других, Єгор Козлов – друге і два перших. У загальному підсумку команда посіла друге місце і ми були дуже раді, що керівник Корюківської громади Ратан Ахмедов відправив за нами автобус. І якщо хтось бачив, з яким багажем їздять лижники, зрозуміють нашу радість! Але ця приємність була не єдиною. До 70- річного ювілею Олексія Антоновича Погуляя тренер збірної України з біатлону Микола Зоц подарував шість пар висококласних лиж.
Двічі чемпіонка
Дарина Чалик
Паралельно з чемпіонатом області в Сумах проходили всеукраїнські змагання з біатлону, де влучно стріляла і швидко бігала наша Дарина Чалик. Вона двічі стала чемпіонкою України, додавши до свого арсеналу ще дві золоті медалі. А вже 17 лютого її шлях знову проліг у Карпати, де вона взяла участь у юніорському чемпіонаті України. Змагаючись із дівчатами, старшими на три роки, займає третє місце і стає восьмим, але наймолодшим кандидатом у майстри спорту України Наумівського відділення. Наступного дня підтверджує це звання уже у складі золотої естафети Чернігівської області.
19 лютого ми вирушили на останні змагання зимового сезону. У м. Суми на спортивній базі «Динамо» проходив чемпіонат України зі спринту і всеукраїнські змагання серед ДЮСШ і СДЮШОР- 2 -й етап. Класичні гонки змінювались гонками з вільного стилю, спринти – дистанційними. Олександр Чалик перевірив себе ще в одній серйозній гонці – дуатлоні. Це коли лижник біжить 15 км. класичним стилем, а наступні 15 – вільним. Цей іспит він витримав достойно.

Зліва направо: Дарина Чалик, Кристіна Муха та Олексій Кирик

Друге командне місце
Додому повернулись із заслуженими нагородами. Олексій Кирик привіз дві срібні і одну бронзову медалі, Дарина Чалик – дві бронзові і срібну. Допомагали в командній боротьбі Крістіна Муха і Єгор Козлов. Команда Чернігівської області зайняла два других місця. Нашим молодшим спортсменам є на кого рівнятись, з кого брати приклад. Приємно чути схвальні відгуки про наших колишніх вихованців, які залишились у спорті. Дмитро Драгун у складі збірної України брав участь у Всесвітній універсіаді; Дмитро Хуртик закінчує аспірантуру Київського університету фізкультури, працює викладачем і активно бере участь у змаганнях; Дмитро Пухов працює у збірній України з біатлону.
Ми вдячні всім, хто нас підтримує. І, зрозуміло, нашим терпеливим батькам, сім’ям Крістіни і Олега Мостовичів та Олександра Левицького, водіям «київського» автобуса (перевізник В. Курганський), котрі з розумінням ставляться до нашого величезного багажу. А скільки треба витримки вчителям школи, аби надолужити пропущене у навчальних програмах?.. Але ми переконані – недаремно. Бо коли на п’єдестал піднімається наш спортсмен із щасливою посмішкою – це справжня перемога! Над собою, людською байдужістю, матеріальними труднощами…

Світлана СИМОНЧУК,
тренер Чернігівської спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву

 

 

Залишити коментар