А на Корюківщині немає жодної вакцини!

У Закарпатській області зафіксовано два випадки захворювання дітей на поліомієліт – тяжку недугу, яка призводить до смерті або каліцтва. Постраждали двоє дітей віком чотири роки і десять місяців, які, за словами медиків, не були вакциновані.
Востаннє діти Корюківщині стовідсотково були охоплені щепленнями від цієї хвороби лише у 2013 році. Починаючи з минулого року, створився значний прошарок неімунізованих дітей, який у цьому році – катастрофічно збільшується через відсутність вакцини. Медики стверджують: ситуація вкрай загрозлива!

Від поліомієліту вакцинують декілька разів: у перший рік життя – тричі, а потім у віці – півтора року, шість і чотирнадцять. Лише за таких умов загроза спалаху та епідемії поліомієліту – практично нульова.
– На моїй практиці, а це останні тридцять років, поліомієліту у районі не було, – каже районний педіатр Любов Товстоног. – Але ж і рівень вакцинації завжди був дуже високим. На сьогоднішній день, з кожним роком рівень охоплення щепленнями дітей нашого району і області – знизився до критичного. Скажімо, якщо від поліомієліту у 2013 р. мешканців Корюківщини віком до одного року було вакциновано всіх – 100%, то в минулому – вже 31,3%, а станом на серпень ц.р. – лише 10,5%! Схожа ситуація і з півторарічними, шестирічними і чотирнадцятирічними, які повинні отримувати цей захист, але не отримують його через відсутність вакцини. Це призводить до того, що масового імунітету у дітей немає, він не формується.
У разі спалаху (чи епідемії) поліомієліту під загрозою однаково опиняються і вакциновані, і невакциновані діти. Останні, у разі хвороби, перенесуть її у легшій формі (поліомієліт дуже небезпечний своїми наслідками, отож, що таке «легша форма» у даному випадку, можна лише здогадуватися – Авт.), але ж, якщо довкола багато нещеплених, уникнути її буде неможливо.
Наш район, на жаль, «відкритий» як для поліомієліту, так і для будь-яких інших інфекційних захворювань. Станом на сьогодні (14 вересня – Авт.), у районі немає жодної вакцини! А це дуже страшно.

Ви лише вдумайтеся:
Цьогоріч від дифтерії на Корюківщині не
щеплено жодної дитини, старше одного року… Немає жодної дози сироватки від правцю – хвороби, за якою – висока смертність…
При потребі 1420 доз вакцин від гепатиту В
ми отримали лише 20 (це 1,4% від потреби!)…

– Любове Петрівно, а чи є у вільному продажу вакцини від поліомієліту?
– Комбіновані інактивовані вакцини – є, – відповідає лікар. – Так, деякі батьки купують власним коштом швейцарську вакцину «Інфанрікс гекса» – для профілактики дифтерії, правцю, коклюшу, поліомієліту, гепатиту В і гемофільної палички. У державних закупівлях її немає, але вона добре зарекомендувала себе, тому люди віддають перевагу саме їй. Щоправда, одна доза коштує близько 650 гривень. Дитині ж віком до року їх потрібно – три. Отож, на жаль, не всі мами і тата мають змогу її придбати. Принаймні, у нашому районі бажаючих – не більше двадцяти.
В аптечних пунктах продається також вакцина «Пентаксим» (проти дифтерії, правцю, коклюшу, поліомієліту і гемофільної палички). Теж недешева…
Що стосується оральної вакцини (червоні крапельки – Авт.), якою вакцинують дітей з 6 місяців до 14 років, то вона у вільний продаж не надходить, оскільки в одному флаконі – не по одній дозі, а по 10 або 20. Отож, споживачам просто недоцільно купувати її. Раніше таку вакцину Україна закуповувала у Росії. Як буде тепер – невідомо.
– Очевидно, що календарі щеплень у нашому районі зриваються через відсутність вакцин. А чи є на сьогодні батьківські відмови від вакцинації?
– Традиційно через віросповідання не бажають робити будь-які щеплення своїм дітям деякі батьки у Козилівці. Але переважна більшість мам і тат Корюківщини – прибічники вакцинації, хочуть захистити своїх дітей від недуг у такий спосіб. Але вакцин, на жаль, катастрофічно не вистачає. Ось нещодавно пообіцяли 40 доз БЦЖ на наш район. Крапля у морі…

Поліомієлітце інфекційне захворювання, при якому уражається центральна нервова система, шлунково-кишковий тракт і лімфатична система.
Збудник поліомієліту – вірус, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, або разом з немитими продуктами і виділеннями хворої людини. Збудник захворювання досить стійкий, він здатний кілька місяців жити в молоці, овочах, у стічних водах і фекаліях.
Інкубаційний період поліомієліту триває приблизно два тижні. Спочатку вірус потрапляє в кишечник і фіксується на слизових оболонках. Потім проникає в кровоносну систему, разом з кров’ю поширюється по всьому організму, впливаючи на внутрішні системи і органи. Особливо страждають головний і спинний мозок, оскільки вірус вражає не тільки клітини, але і відходять від мозку нервові закінчення.
Симптоми поліомієліту в більшості випадків починаються з головного болю, діареї та підвищеної температури. Крім цього, відзначаються різні неврологічні порушення.
Кращою профілактикою поліомієліту є суворе дотримання гігієни (старанне миття продуктів харчування і рук). Не можна купатися в брудних водоймах, оскільки вірус може потрапити в організм разом з проковтнутою водою.
Найкращий захист від поліомієліту – вакцинація.

Залишити коментар