А ви готові платити за нову назву?

І чи поменшає сміття під гарними табличками?

Перейменували кілька років тому міський провулок Братчикова на вулицю Василя Журби (покійного депутата міської ради і заслуженого працівника фабрики технічних паперів). На вулиці всього кілька будинків. Коли жителі взялися упорядковувати свої майнові справи, переоформлювати документи на право власності, то кожній сім’ї довелося заплатити ще за тими цінами більше тисячі гривень – згадує у розмові з кореспондентом секретар міської ради Леонід Малиш. А що скажуть, наприклад, жителі великої вулиці Кірова, якщо дійде до її перейменування? Чи усі вони згодні переоформлювати свої документи за свій рахунок? Якби ж тільки від заміни табличок стало кращим життя! Ідеологічні догми продовжують переважати у подібних міркуваннях. Щоб не трапилося так, що з однієї крайності – в іншу кинемося. Колишніх героїв зроблять ворогами, а їхнє місце посядуть колишні вороги, ставши тепер героями… От побутує думка серед деяких корюківчан, що варто було б присвоїти звання почесного громадянина міста покійному Олександру Малію і, відповідно, назвати його іменем якусь вулицю. “Пів міста колись збудовано за його участю, і до відновлення Корюківського району він причетний!”. Але був чоловік при цьому тодішнім радянсько-партійним діячем. І за новим законом, не можна його вшановувати подібним чином.

            До існуючих назв теж треба підходити зважено.  Назви вулиць Жовтневої, 8 Березня можна наповнити новим змістом. А вулиці Калініна, Петровського та подібні бажано перейменовувати, щоб ініціатива йшла не “зверху”, а “знизу”, від самих мешканців. Бо це, в першу чергу, їхні затрати. Хоча щодо табличок, то багато хто з домовласників самі їх замовляють і прикріплюють на своїх будинках чи парканах. Варто було б в законі написати рядок про те, що переоформлення документів громадян здійснюється безоплатно. А підприємствам, установам, організаціям на таких вулицях – теж доведеться усі установчі документи, печатки змінювати…

 

6 коментарів

 1. Ната говорить:

  Конечно, никто не будет платить за переименование по собственной воле.
  Прав Леонід Малиш:
  Цитата:“Ідеологічні догми продовжують переважати у подібних міркуваннях. Щоб не трапилося так, що з однієї крайності – в іншу кинемося. Колишніх героїв зроблять ворогами, а їхнє місце посядуть колишні вороги, ставши тепер героями…”

 2. вуж говорить:

  Так это же какое пополнение бюджета в масштабах страны! За счёт полунищих граждан этой страны…

 3. Оленка говорить:

  Історію гумкою не зітреш…

 4. Ната говорить:

  Поддерживаю! Неужели там, в верхах, не понимают, что нельзя так просто стереть все из жизни миллионов людей. Тем более, что это были лучшие годы их жизни.

 5. вуж говорить:

  Сракашвили – губернатор Одессы! Это паралельный мир или мне это приснилось?

 6. Ната говорить:

  Во истину! Украина – великая страна. Только великая страна может позволить себе в губернаторы – президента другой страны!

Залишити коментар