А ви вчасно робите щеплення?

В Україні загальнодержавною програмою імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб визначено порядок проведення профілактичних щеплень та перелік інфекційних захворювань (туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, гепатит В, поліомієліт, гемофільна інфекція), щеплення від яких є обов’язковими і безкоштовними для всіх громадян та входять до Національного календаря профілактичних щеплень.
І якщо відсоток вакцинованих дітей у нашому районі досить високий, то цей показник серед дорослого населення – низький. Дорослі забувають, що, скажімо, один раз на десять років треба проводити щеплення від дифтерії і правця. Прошарок неімунізованого населення є фактором ризику спалаху інфекційних захворювань. Натомість, якщо 75% вакциновано, – основна маса населення може почуватися у безпеці.
– Треба розуміти, що вакцинація – це не стовідсотковий захист від розвитку хвороб, – наголошує районний педіатр Любов Товстоног. – І навіть після неї людина може захворіти. Але щеплення виступить надійним щитом від генералізованих і важких форм різних недуг. З-поміж моновакцин і комбінованих перевагу слід віддавати останнім (від кількох хвороб одразу – Авт.). Якщо раніше вакцини було вдосталь, то тепер існують проблеми з постачанням імунологічних препаратів. Зараз ми отримуємо вакцину, закуплену ще минулоріч. Як буде далі, зважаючи на складну ситуацію у країні, – невідомо. Тому я радила б батькам не відмовлятися від щеплень, доки є можливість зробити їх за державний кошт.
Мало хто знає, що, окрім обов’язкових щеплень, є ще рекомендовані – від менінгококової, пневмококової, ротавірусної інфекцій, ін. У багатьох країнах Західної Європи вони входять у план обов’язкових. В Україні ж цьому заважає фінансовий бік питання. А тому убезпечення себе і своїх дітей від цих досить поширених і небезпечних хвороб лягає на плечі батьків. Хоча, на мою думку, у сучасному світі здоров’я і захист дитини від хвороб повинні стати турботою батьків, а не держави.

Залишити коментар