Африканська чума свиней у Куликівці

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області повідомляє, що у пробах патологічного матеріалу, відібраного від двох загиблих свиноматок, які належали СФГ «Колос», що у селищі Куликівка, виявлено ДНК-вірус африканської чуми свиней.
Перший випадок африканської чуми на Чернігівщині було зафіксовано у 2014 році, наступного – їх виявили вже тринадцять у восьми районах нашої області. Поточного року в лютому в Бобровицькому районі загинуло 500 голів, у липні на Борзнянщині виявили АЧС у приватному господарстві, а наприкінці серпня на Куликівщині загинуло шість свиноматок. Позаминулого тижня до сумного переліку районів, де виявлено АЧС, знову потрапила Корюківка.
Африканська чума свиней – небезпечна (карантинна) хвороба тварин. Інфікування відбувається після контакту свійських тварин із хворими дикими особинами або через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина. До того ж вірус постійно мутує, що унеможливлює створення вакцини, а сама АЧС невиліковна. На щастя, люди на АЧС не хворіють. Проте африканська чума несе з собою величезні економічні збитки як для країни загалом, так і для приватних господарств.

Залишити коментар