Більшість золота

1_3

Юні лижниці з Наумівки, чемпіонки області: Крістіна Муха (зліва) і Тетяна Метла (справа) з Валентиною Цербе-Несіною, легендарною біатлоністкою, заслуженим майстром спорту, чемпіонкою України, призером чемпіонатів світу, переможницею етапів Кубка світу, бронзовим призером олімпійських ігор .

За шість днів лижники Корюківського району вибороли: 17 золотих медалей, 15 – срібних, 15 – бронзових і стали переможцями відкритого чемпіонату Чернігівської області серед лижників та біатлоністів. Лише за три дні змагань вони набрали 1659 очок. Для порівняння: спортсмени м.Чернігова-1385, Чернігівського району – 1200.

Тренер Чернігівської спеціальної спортивної школи олімпійського резерву Олексій Погуляй багато років готує збірну команду лижників нашого району. Кожного разу вона займає високі місця в області, його вихованці дуже гідно виступають на Чемпіонаті України. І нещодавно лижники повернулися із заслуженою перемогою, ще й вибороли десятки золотих, срібних і бронзових медалей. Про це та інше наш кореспондент спілкується зі знаним тренером.
– Олексію Антоновичу, яким було для ваших спортсменів нинішнє літо та чим порадувало воно наумівську команду?
– Протягом багатьох років для наумівських лижників літня пора – це той вільний час, коли вони повністю присвячують себе спортивним тренуванням. А це – лижоролери класичні і конькові, біг, плавання та дуже багато фізичних вправ на силу, швидкість і витривалість.
У минулому році збірна команда лижників району перший тренувальний збір провела за свій рахунок на Одещині, біля моря, а нинішнього літа – на Херсонщині, і теж поблизу Чорного моря, проте за путівками фонду соцстрахування з батьківською доплатою. Як минулого, так і цього літа, при усіх намаганнях ми не змогли у районі знайти можливість підвезти дітей у Чернігів з їх сумками та лижоролерами. Але як там вже не було, відпочинок і цього року вдався…

Тренувальний збір
– Після моря – відразу на тренувальний збір?
– Так, він відбувався у Чернігові на базі спеціальної спортивної школи олімпійського резерву. Батьки дуже дякують місцевому підприємцю Олександру Кирику за благодійність – безкоштовний підвіз юних спортсменів до обласного центру. Нині не часто таке буває. Рідкістю було й те, що дитяча команда у кількості 12 осіб, самоорганізувавшись, власним коштом протягом 12 діб готувала собі гаряче харчування. Усі розуміли: щоб перемагати, потрібно добре харчуватися. Незважаючи на складний час у нашій державі, календар спортивних змагань не змінився, навпаки ще й доповнився Кубком області.
– Хто ж потрапив до збірної району?
– До команди такого високого рівня потрапили Олексій Кирик, 2003 р.н., Крістіна Муха – 2004-го та Тетяна Метла—2006-го року. Останній батьки дозволили їхати на важливий збір, не вагаючись. Уже протягом трьох років її старша сестричка Аня Метла виступає у збірній команді, ставала призером Чернігівщини. Ще десятеро юних спортсменів потрапили до збірної району, їх імена я згадуватиму нижче.

І знову – до перемог
– І нарешті відповідальний іспит?
– Після зборів і тижневого відпочинку у Наумівці команда лижників знову пішла в «бій». З 18 по 20 серпня брала участь у Кубку області (крос, гонка класичним і вільним стилями на лижоролерах), а з 12 по 14 вересня – у відкритому чемпіонаті Чернігівської області серед лижників і біатлоністів на призи бронзової призерки з біатлону Олімпійських ігор Валентини Цербе-Несіної. Скажу наперед, що цій видатній спортсменці багато високотитульних нагород довелося віддати наумівським лижникам і визнати команду переможницею.
На згаданих змаганнях мірялися силою жінки і чоловіки, а також юні спортсмени вікової групи 2003 р.н. та молодші. Ще кілька років тому наймолодша група була малочисельною, а цього літа вийшли на трасу 40 юнаків і дівчат! Більшість з них займається у тренерів-біатлоністів. Отже, нашим наймолодшим лижникам було де себе проявити і внести до скарбнички збірної команди не менше медалей і очок, ніж старші вікові групи.
За шість днів двох високопрестижних змагань лижники Корюківського району вибороли: 17 золотих медалей, 15—срібних і 15 бронзових та стали переможцями відкритого чемпіонату Чернігівської області серед лижників і біатлоністів. Лише за три дні змагань вони набрали 1659 очок, для порівняння: м. Чернігова-1385, Чернігівського району – 1200.

Підсумки престижних змагань
У деяких вікових групах медалі завоювали лижники інших областей України.
Вагомий внесок у результати змагань чемпіонату області серед чоловіків зробив Дмитро Пухов, який приїхав з Києва, де навчається, підтримати спортсменів Корюківського району. На престижні змагання спортсменів Корюківського району відвозив і привозив своїм транспортом місцевий благодійник, про що особисто потурбувався голова райдержадміністрації Віктор Чернуха.

У збірній області – наші земляки
На наших спортсменів, мабуть, тренери звернули особливу увагу?
– Як видно, виступ команди був гідний, зрозуміло, було належно оцінено її підготовленість. Сім наших лижників зараховані до збірної команди області, і вони продовжуватимуть змагання за першість України, що відбудуться в Чернігові 19—23 вересня та на етапах кубків України у Конотопі і Шостці.
Хочу висловити велику вдячність батькам, дідусям і бабусям, які у цей тяжкий час взяли на себе великі фінансові витрати – і не тільки на харчування, а й на придбання лижного інвентаря. До прикладу, лижні палки нині коштують 800—1200 грн.. А про вартість лиж, черевиків та лижоролерів можна лише здогадуватися…
Значна заслуга у наших успіхах Чернігівської обласної спеціалізованої спортивної школи олімпійського резерву.

1_4 1_2 1_1

Залишити коментар