Болісна виходить “економія”!

gjl

Скарга батьківНе підвозяться учні до школи…

Редакція одержала листа.

“Звертаються до вас батьки 7 учнів з с.Б.Слобода… Наших дітей перестали підвозити на навчання до Перелюбської ЗОШ, і вони тепер самі повинні добиратися до школи… А у них – нема коштів на підвіз! Коштів у них ніколи не буде! Хоч і всіх перестанете підвозити, хоч і всі школи закрийте, все рівно не буде коштів. Не там економите. Тож нехай начальство у відділі освіти за власні кошти їздить на наради, семінари в Чернігів, Київ, так, як їздять всі вчителі, за власний кошт. А подумали ви про те, на кому економите? На дітях! Коли передзвонили у відділ освіти з цього питання, то отримали відповідь: “Нічим допомогти не можемо!”. Ось так вони піклуються про наших дітей! Назаренко Н.М., Мисник А.М., Кобець В.В., Горна Н.Л.”

 Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Остапенко на цю скаргу відповіла :

– Проблеми із забезпеченням пально-мастильними матеріалами шкільних автобусів почали виникати ще в березні, коли дуже стрімко виросли ціни на них. Шукали різні шляхи виходу із ситуації, доводилось звертатись до керівників місцевих підприємств, у селах – сільськогосподарських, з проханням допомогти і, дякувати їм, вони не відмовляли. Із настанням посівної кампанії – тепер такої можливості нема, оскільки самі вони потерпають від таких цін.
Школа у с. Б.Слобода є, дев‘ятирічка. А два дев‘яти-класники здобувають знання у Перелюбській ЗОШ І-ІІІ ступенів, за 4 км від оселі, та ще 5 учнів 10-11 класів – потребують підвозу до сусіднього села. Тут нам доводиться робити непростий вибір. Бо як залишити без підвозу школярів, в тому числі, найменших, із сіл Домашлин, Сахутівка, Буда, Бреч, де шкіл вже нема, а відстань до міста, де навчаються і ці діти – 10-21 км?
Дійсно, проблема є, але вона тимчасова, працюємо над її вирішенням.
Що стосується вчителів – коли їх відряджаємо на курси підвищення кваліфікації чи семінари до Чернігова, то оформляються належні документи, які передбачають наступну оплату. А за маршрутами руху шкільних автобусів – учителі на роботу підвозяться безоплатно. Працівники ж відділу освіти їздять на наради та у справах до обласного центру маршрутками за власні кошти, а пересуваються по своєму місту для вирішення службових справ – пішки і велосипедами…

Залишити коментар