Буде електронна черга і паркінг для колясок

У розмові з кореспондентом районної газети – головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко відповіла на запитання щодо останніх нововведень. У їхньому закладі буде встановлено термінал, через який пацієнти зможуть реєструватися на прийом до лікаря. І в реєстратурах будуть встановлені комп’ютери, через які реєстратори записуватимуть відвідувачів, котрі не схочуть чи не можуть користуватися терміналом. Також вирішуватимуть, каже Світлана Віталіївна, з фірмою, яка встановлює таке обладнання, можливість реєстрації пацієнтів прямо зі свого домашнього комп’ютера, через Інтернет.
Поки що такої електронної черги на прийом пацієнтів до лікарів нема. Але встановлення обладнання для он-лайн реєстрації заплановано, фінансову допомогу обіцяла надати міська рада. Співпрацюють з київською фірмою. До електронної черги можна додати і електронний талон на прийом, і електронну картку пацієнта і навіть електронний рецепт лікаря. Але кожен з цих функціоналів – потребує додаткових коштів для його впровадження. При запису до лікаря через електронну чергу – пацієнт може бачити, де у лікаря є вільне “вікно” і зареєструватися на той час. На сам прийом відводиться 15-20 хвилин на кожного пацієнта.
На сьогодні нічого в такій роботі не змінилося. Пацієнт може відразу йти на прийом до того лікаря, який потрібен, наприклад, відразу до кардіолога, не заходячи до свого сімейного лікаря. Уже укладено договір з Національною службою здоров’я і в цьому місяці повинні отримати перші кошти на пацієнтів, з якими підписано декларації. Благодійних внесків у ЦПМСД не беруть, але тут є платні послуги. Якщо громадянин – мешканець іншого району, котрий уклав декларацію з лікарем там, а приїхав на прийом до нас, то він повинен платити. Тобто вибирати – або укласти декларацію з нашим лікарем, або ж сплачувати базовий тариф за своїм віковим коефіцієнтом, через банк. Для пацієнтів є ряд безкоштовних аналізів, а скільки разів їх здавати – вирішує лікар. У планах Центру – поліпшення обслуговування громадян, зокрема, матерів з малими дітьми, облаштування навісу над ганком для стоянки там дитячих колясок.

Залишити коментар