Будьмо уважнi – ротавiрусна iнфекцiя!

Кишкові інфекції, не дивлячись на успіхи медицини, залишаються однією з найбільш значимих проблем охорони здоров’я в усіх без винятку країнах світу. За частотою розповсюдження вони поступаються лише грипу та іншим гострим респіраторним інфекціям. Причиною розвитку кишкових інфекцій можуть бути різноманітні мікроорганізми, в тому числі бактерії, паразити і віруси. Особлива група – це вірусні кишкові інфекції, до яких відноситься ротавірусний гастроентерит.

Ротавірусна інфекція – це гостре вірусне захворювання, що характеризується проносом, блюванням, слабкістю, підвищенням температури. Джерелом збудника захворювання є хворі та вірусоносії, які виділяють вірус у навколишнє середовище, а при певних обставинах вірус може потрапляти в їжу та воду. Це захворювання характеризується високою контагіозністю, тобто віруси швидко розповсюджуються серед людей одного колективу. Найбільш сприйнятливі до ротавірусів є діти, особливо молодшого віку, хворі на хронічні захворювання, імунодефіцити, в першу чергу ВІЛ-інфіковані.
У районі захворюваність на ротавірусну інфекцію реєструється кожного року: хворіє як міське населення, так і сільське. В березні захворіло 5 дітей. Три випадки зареєстровано у жителів Корюківки ( двоє вихованців ДНЗ № 1 «Дельфін»), по 1 випадку у селах Прибинь та Шишківка. Отже, ротавірусна інфекція також є актуальною на території нашого району, тому її профілактика є найбільш ефективним засобом захисту щодо унеможливлення захворювання.
Ротавірус характеризується стійкістю у різних об’єктах навколишнього середовища та резистентністю (стійкістю) до багатьох хімічних і фізичних чинників, насамперед дезінфектантів. Ротавірусна інфекція реєструється протягом усього року, але пік захворюваності припадає на зимово-весняний період з грудня по травень. Ознакою, що відрізняє це захворювання від дизентерії та інших гострих кишкових інфекцій, є респіраторний синдром. У дітей, особливо перших трьох років, клінічні прояви інфекції більш виражені. Ротавірусна інфекція має відносно безпечні наслідки, але при деяких обставинах можуть траплятися і смертельні випадки. Ротавірусна інфекція відноситься до тих захворювань, коли достовірний діагноз неможливий без лабораторного підтвердження. Профілактикою захворювання є насамперед жорстке дотримання санітарних вимог та протиепідемічного режиму на об’єктах харчової промисловості, громадського харчування та торгівлі харчовими продуктами, у дитячих дошкільних, навчальних та оздоровчих закладах. Також – контроль за станом здоров’я працівників зазначених вище об’єктів і проходженням ними необхідних медичних обстежень. І дотримання громадянами загальновідомих правил особистої гігієни. Особи, що доглядають за дітьми, повинні часто мити руки. В домашніх умовах забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Мити руки після відвідування вбиральні. Перед вживанням ретельно мити фрукти, овочі, ягоди. Тобто виконання особистої гігієни дасть змогу гарантовано уникнути цього захворювання.

Світлана ТЕРЕЩЕНКО,
помічник лікаря епідеміолога

Залишити коментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.