Будинку школяра – 60 років!

27 квітня Корюківський центр дитячої та юнацької творчості відзначає 60-ту річницю від дня заснування. Запрошуємо усіх бажаючих відвідати дитячу виставку та святковий концерт, які відбудуться у міському Будинку культури!
З 16.00 працюватиме фотозона, виставка, о 17.00 розпочнеться святковий концерт.

Дитина відкриває двері Центру творчості – і відразу тривоги, турботи, розпач відходять на задній план, бо у свої права вступає гра, казка, музика і фантазія. У цих стінах живе радість, натхнення і задоволення, а де поселилася ТВОРЧІСТЬ, там немає місця для смутку. Тут немає примусу: школяр самостійно обирає гурток, у якому може реалізувати свої мрії, удосконалити вміння, самоствердитися, розкритися у творчому плані. Це завжди розуміли і дорослі, і діти. І ось уже 60 років плідно співпрацюють педагоги-позашкільники і учні. Разом пишуть історію маленьких і великих перемог…

Випускники драматичного гуртка, керівник Тетяна Кошель

Нинішній колектив Корюківського ЦДЮТ

Наймолодші гуртківці ласють традиційними вареиками

Вокальний зразковий колектив – переможці 6 міжнародного фестивалю-конкурсу Дитячі різдвяні зустрічі

Корінь Олександр – переможець обласної краєзнавчої акції Від роду до роду збережем традиції народу

Денис Ахринос,
вихованець гуртка «Паперопластика», керівник Тетяна Богданюк

Наша історія
У 1958 році у місті Корюківці відкрився Будинок піонерів та жовтенят, де запрацювали гуртки: «Виразне читання», «Фотографія», «Духовий оркестр», «Горністи і барабанщики». Першим директором став Олексій Хомко. Він взяв на свої плечі і організаційні, і господарчі, і педагогічні питання. Школярі тих далеких 50-х років минулого століття охоче відвідували позашкільний заклад. Разом зі своїми керівниками ходили у походи, вивчали історію рідного краю, виступали на концертах. Минуло десятиліття. 1968 рік приніс дітворі нові можливості, ще більше її після школи поспішало на гуртки за інтересами: «Авіамодельний», «Кіногурток», «Крій та шиття», «Вишивка», «Моделювання», «Витівник». Стало традицією надавати дітям за високі досягнення безкоштовні туристичні путівки. Ініціативні гуртківці мали можливість відвідати Новгород-Сіверський, Сосницю, Чернігів, Одесу, Київ. Скільки вражень привезли з цих подорожей!
У сімдесятіі роки у закладі працювали творчі педагоги – Віктор Чичкань, Валентина Нафтольська, Тамара Навродська, Галина Писарчук, Володимир Гурін, Сергій Биша, Віра Кисіль, Раїса Науменко та інші. Їх доля пізніше пов’яжеться з іншою роботою, іншими людьми, у декого – з іншими містами, але найкращі роки, молодечу енергію вони присвятили юним корюківським талантам. Пізніше дітлахи із задоволення відвідували гуртки: «Радіотехніка», «Ракетомоделювання», «Ізостудія», «Кінолюбитель», «Духовий оркестр», «Ляльковий», «Драматичний». «Танцювальний». Розширився діапазон подорожей школярів – Москва, Ленінград, Волгоград, Севастополь, Брест.
Вісімдесяті роки – роки піднесення патріотичного виховання. Горністи – барабанщики йшли першими на демонстраціях, у закладі проводилися вечори воєнно-патріотичної пісні, відкривалися гуртки. Користувалася великою популярністю патріотична гра «Зірниця»: дух змагання, патріотичні пісні біля вогнища…
У дев’яностих роках Будинок піонерів та жовтенят був перейменований на Будинок школяра. Пожвавилась туристсько-пошукова робота: працювали гуртки «Юні туристи» (кер. О.Биков), «Туристи-геологи» (кер. М.Гончаренко), «Слідопити». Дітлахи ходили у багатоденні походи. Один з маршрутів – «Корюківка – Домашлин – Сосниця – Савинки –Корюківка» запам’ятається гуртківцям на все життя, він тривав аж п’ять днів! Під час таких мандрівок діти загартовувались, вчились допомагати один одному, і, звичайно, товаришували.
Нове століття принесло з собою і нову назву нашому закладу. Зараз це – Центр дитячої та юнацької творчості. І хоча тепер нова назва, змінилося не одне покоління вихованців, проте в позашкільному закладі, як і колись, ніколи не буває тихо. Лунають дитячі голоси, і навіть у похмуру осінню чи зимову днину кабінети закладу зігрівають відкриті та щирі посмішки вихованців.

Сьогодення
У маленькій творчій країні зараз проживає сімсот двадцять мрійників. Працює сімнадцять педагогів-позашкільників. У 2017 – 2018 навчальному рроці ЦДЮТ працює за такими напрямами: художньо-естетичний, науково-технічний, еколого-натуралістичний, соціально – реабілітаційний, туристсько – краєзнавчий, гуманітарний. Найбільше дітей відвідують гуртки художньо – естетичного напряму: «Танцювальний» (керівники: Світлана Хачатурова, Тетяна Коваль), «Вокальний» (Катерина Колмик), «Бісероплетіння» ( Олена Железняк, Алла Кокоша), «Драматичний» (Тетяна Кошель), «Художня обробка деревини» (Антоніна Шелестовська), «Різьба по дереву» (Леонід Ковальчук), «Культура мови та спілкування» (Віра Іваненко), «Петриківський розпис», «Іграшки» (Олена Муха), «Творці веселого настрою» (Світлана Ключенко). Науково – технічна творчість представлена гуртками «Паперопластика» (Тетяна Богданюк), «Виготовлення сувенірів (Вікторія Тихоновська). Навчає вихованців любити природу у гуртках екологічного напряму – Наталія Мисник. Наймолодші, п’ятирічки, займаються у гуртку «Школярик», який проводить Антоніна Дуденко. Запалює спортивні таланти Михайло Папін, розвиває туристичні навички у дітей Денис Іваніна.
Саме завдяки цим педагогам, їхньому невтомному пошуку і творчій праці відбуваються у позашкіллі події різної ваги, а дитяче дозвілля наповнюється змістом, емоціями, барвами. Сучасний світ висуває людині низку вимог, одна з яких – уміння швидко пристосовуватися до змін. Вихованці активно працюють над проектами, які осучаснюють приміщення позашкільного закладу, пробують себе у грантах (і виграють!), демонструють вміння у майстер-класах, проводять флеш-моби, інтерактивні вистави, активну беруть участь у конкурсах, виставках, змаганнях, концертах. Вихованці – це гордість закладу, імідж якого впевнено підтримує директор – Віра Іваненко. У тісній співпраці з міською владою та спонсорами ЦДЮТ змінюється на очах. Тільки у цьому навчальному році дітлахи отримали музичну апаратуру, сучасні стільці, столи, мультимедійне обладнання, фліп-чарти, новенький дах, ноутбук, принтери, костюми для танцювального та вокального гуртків, туристичне та спортивне спорядження. Вихованці мають змогу їздити на усі конкурси та змагання. Треба сказати, що за багато років це вперше так оновилася матеріально-технічна база гуртків…
Звичайно, є ще багато бажань і мрій, та на порозі свого шістдесятиріччя викладачі і вихованці вірять, що всі вони збудуться!

Адміністрація Корюківського ЦДЮТ

Залишити коментар