Бюджети перевиконані, як розділили гроші?

У жовтні традиційно в районі та громадах підбивають підсумки виконання бюджетів за дев’ять місяців. Якщо є перевиконання і воно незначне, до 5%, то депутати змін до річного бюджету не вносять, а коли більше – суму перевиконання розподіляють. Минулого тижня редакція побувала на сесійних засіданнях районної (з 34 депутатів були присутні 20) та міської (з 26 – 14) рад, які проводили відповідно голови Віктор Чернуха та Ратан Ахмедов. І з’ясувала, що…

Майже вистачає
на зарплату
бюджетникам
За 9 місяців районний бюджет виконано на 118,3%. Це означає, що одержали понад плану 1млн. 200тис. грн. З них 834 тисячі витратять на утримання різних бюджетних установ, а 100 тисяч надійде Холминській селищній раді. Депутати проголосували за передачу 100 тисяч обласному бюджету на придбання лінійного прискорювача для онкодиспансера та будівництва на його території нового корпуса. До цієї важливої справи долучилися й Домашлинська, Козилівська, Охрамієвицька, Савинківська сільради, передавши по 20 тис. грн. кожна, а також Б.-Слобідська – 7 тис. грн. і Прибинська – 10 тис.
Район і Корюківська ОТГ передбачили кошти на придбання службового житла для молодих лікарів (відповідно 200 і 453 тис. грн.). Ще одну службову квартиру обіцяє придбати фабрика техпаперів.
Бюджет міської ради виконали на 116%. Понад плану мають 8 млн. 700 тис.грн. Розділили їх таким чином. 3млн.100 тис. надійде бюджетним установам: 2млн. 200 тис. – центральній лікарні, 280 тис. – Центру первинної медико – санітарної допомоги, 325 тис. – терцентру, 280 тис. – культурі тощо. Мільйон спрямують на капремонт тротуарів по вул. Шевченка, ще мільйон – на поточний ремонт доріг. За 1млн.600 тис. грн. облаштують освітлення у ряді сіл (Сахутівка, Забарівка, Соснівка, Сядрине, Хотіївка). Відділу освіти та культури виділять 900 тисяч на поповнення матеріальної бази, придбають чотири електрогенератори – для трьох шкіл і дитсадка. 90 тисяч передбачено на придбання музичної апаратури для міського і наумівського закладів культури, понад 80 тисяч – на ремонт приміщення казначейства, 120 тисяч – перевізнику на міському маршруті, який діятиме в осінньо – зимовий період, за безкоштовний проїзд учасників бойових дій та членів сімей загиблих. Півтора мільйони витратять на зарплату працівників різних бюджетних установ.
Отже, медикам, освітянам, працівникам культури та ін. тепер не варто хвилюватися про зарплату у листопаді і частково – у грудні.
Кошти обласних
депутатів і громад
Район отримав 80 тис. грн. на виконання доручень виборців обласними депутатами. 30 тисяч передадуть на покращення матеріально-технічної бази ЦРЛ. За решту підтримають громадські організації – спілки воїнів – афганців (20 тис.), воїнів-учасників АТО (15 тис.) та «Чорнобиль» (15 тис.).

Буде в місті новий шкільний автобус
На придбання нового шкільного автобуса з обласного бюджету надійшло 877,3 тис. грн., а решту, 772,7 тисячі передає Корюківська ОТГ.

Землю – в оренду, гроші – в місцеву казну
У районі виставлять на продаж через аукціон право оренди на 11 земельних ділянок – у Перелюбі, Жуклі, Тютюнниці, Буді, Прибині та інших населених пунктах. Їх початкова вартість різна, а відповідно й різняться очікувані щорічні надходження до місцевих бюджетів у вигляді орендної плати. Так, 27 га у Жуклі оцінено у 110 тисяч і можуть дати бюджету 10 тис. грн. А в Буді 29 – гектарна – майже 300 тисяч (26 тис. до бюджету). Пропонуватиметься й дуже родюча 34–гектарна ділянка в Олександрівці, яку оцінили в 2 млн. 629 тис. А це вже – 250 тис. до сільського бюджету.

Хто відстоюватиме наш госпітальний округ?
Визначилися народні обранці й з представниками від району та ОТГ у госпітальну раду, що має бути створена до 1 листопада на території майбутнього Північного госпітального округу і яка вирішуватиме, на базі якого району, зрештою, він діятиме. Район делегував двох осіб: радника президента фабрики техпаперів Наталію Кононову та головлікаря ЦРЛ Сергія Пивовара. А Корюківська ОТГ – міського голову Ратана Ахмедова і завідувача інформаційно – аналітичним відділом Корюківської ЦРЛ Віктора Шумського.

2 коментарів

  1. пр об говорить:

    По ул.Шевченко что-то действительно работа остановилась,а зима уже вот-вот…

  2. Ратан говорить:

    Робота не зупинилась, а на цей рік завершена по водогону. Ніхто в зиму робити тротуар не буде+потрібно щоб земля трішки вляглась після ремонту, буде лише закупівля матеріалів які виробляються 2-3 місяці (плитка).

    Тому в квітні почнемо.

Залишити коментар