Через чиї борги – немає гарячої води?

fhf

Андрій НАВРОДСЬКИЙ

Жителі корюківських багатоповерхівок добре пам’ятають цьогорічне 8 квітня. Саме цього числа у них відключили тепло і гарячу воду. До холодних батарей претензій люди вже не мають, а от без води – ні туди, ні сюди…

Люди пишуть листи…

Ще тоді, у квітні, кілька громадян Корюківки ініціювали колективне звернення до міського голови, яке охоче підтримали підписами невдоволені мешканці багатьох багатоквартирних будинків міста. У ньому йшлося: «Просимо Вас дати офіційну відповідь у засобах масової інформації, зокрема у районній газеті “Маяк”, щодо ситуації, яка склалася із відключенням гарячої води у багатоповерхових будинках м. Корюківки…» Люди протестували проти погіршення їхніх побутових умов: «Ми хочемо знати, чи не повториться минулорічна ситуація, коли нас позбавили гарячої води аж до жовтня. Нехай повідомлять, коли буде відновлено її постачання», – в розпачі піднімали руки жінки, у яких вдома по кілька маленьких дітей.
Міський голова Ігор Матюха зробив відповідний запит до ПАТ «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (м.Чернігів). Згодом надійшла відповідь за підписом голови правління акціонерного товариства І. М. Лусти такого змісту:
“…Корюківським УГГ було примусово припинено газопостачання до двох котелень АТ «ОТКЕ», які знаходяться у м. Корюківці. Дані обставини підтверджуються Актами про припинення (обмеження) газопостачання та опломбування вхідної засувної арматури газопроводу або газорозподільного пункту від 8 квітня 2014 року. Вказане примусове відключення відбулось у зв’язку з низькою платоспроможністю споживачів послуг у сфері теплопостачання м. Корюківки, які надає АТ «ОТКЕ», та, як наслідок, виникненням заборгованості у АТ «ОТКЕ» за спожитий природний газ.

Не чекаючи манни небесної…

А тим часом, аби хоч якось полегшити долю теплопідприємств та зменшити використання російського газу, тепловики області розглядають варіанти використання альтернативних енергоносіїв. А корюківчани, не чекаючи «манни небесної», почали встановлювати у своїх квартирах бойлери для автономного підігріву води. Серед них і сім’я Пружин, яка складається з п’яти осіб і мешкає в квартирі на третьому поверсі будинку з центральним водопостачанням. Одразу після відключення гарячої води вони встановили собі бойлер.
– У нас двоє маленьких дітей, і тому гаряча вода потрібна постійно, – говорить голова родини Олександр. – Та й дорослому у побуті без неї дуже некомфортно. Адже, як не прийняти душ зранку перед роботою чи перед сном увечері? Та й посуд мити кожен день треба… На відновлення влітку постачання гарячої води ми не дуже сподівалися, а тому, як і більшість мешканців нашого під’їзду, вирішили встановити електричний бойлер. Тепер для нас проблема відсутності гарячої води відпала…

Що таке бойлер?

«Що таке бойлер?» – може запитати дехто із читачів. Якщо пояснювати зрозумілою мовою, то це – бак з водонагрівальним елементом всередині, який підігріває і підтримує певну температуру води. При цьому джерелами енергії можуть бути газ або електрика. Газові бойлери є сенс встановлювати там, де є газ. Якщо порахувати, то вони набагато вигідніші, ніж електричні. Однак можуть виникати певні незручності: необхідна додаткова вентиляція для виведення шкідливих продуктів горіння, та й установка і монтаж обладнання є досить складною та трудомісткою справою. Тому ідеальним рішенням вважається електричний бойлер. Він простий в установці, не вимагає облаштування додаткових конструкцій і працює від звичайної електромережі. Загалом, вирішити проблему з гарячою водою обійдеться в межах 2000 грн. Близько 1300 – коштує сам бойлер. Решта – запчастини і робота майстра.
Може, комусь із корюківчан встановлення бойлерів і завдало певних незручностей, зокрема матеріальних, але при позаплановому відключенні гарячої води ці люди почувають себе набагато впевненіше…

Станом на 1 квітня 2014 року заборгованість споживачів послуг у сфері теплопостачання м. Корюківки становить:

бюджетні установи – 935 687 грн.;
інші споживачі – 75 239 грн.;
населення – 482 999 грн.;
заборгованість з наданих пільг та субсидій – 60 396 грн.
Загалом: 1 554 312 грн. ”

Залишити коментар