Чернігівщина на 8 місці по промисловому розвитку

На нещодавньому брифінгу для ЗМІ області в.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман повідомив журналістам, що сьогодні Чернігівщина на 8 місці в Україні по промислових показниках, на 6 – по середній номінальній зарплаті. На 6,6% зріс валовий обсяг сільськогосподарської продукції. Нещодавно підписана угода з китайсько-українською аграрною компанією «Фанда» на суму 58 млн. дол. США, які будуть освоєні на Корюківщині протягом п’яти років, є свого роду унікальною, адже за 23 роки незалежності України Чернігівська область загалом отримала іноземних інвестицій – 110 млн. дол. Інвестор планує розподілити кошти таким чином: 20 млн. вкласти у скотарство, 15 млн. – свинарство, 15 млн. – рослинництво, 5 млн. – тепличну галузь. У проекті передбачається 4 етапи: будівництво агрофірми з вирощування зернових культур та кормових трав, реконструкція та розширення свинокомплексу потужністю 50 тисяч голів на рік, створення чотирьох комплексів для вирощування великої рогатої худоби на 5 тисяч голів кожен, тепличного комплексу для вирощування овочів площею 12 га з блоком для їх переробки. Передбачається створити на базі ПСП «Злагода» (с.Наумівка) та ВСК ім. Горького (м.Корюківка) 480 робочих місць на постійній основі і 1000 – сезонних.
При облдержадміністрації працює департамент інвестицій і капітального будівництва, де група молодих людей займається залученням у наш край інвестицій. 14 жовтня має відбутися презентація Чернігівщини в Торгово-промисловій палаті України. Зі свого боку влада докладатиме всіх зусиль, аби інвестор, який до нас прийде, не зіткнувся з проявами корупції.

ЧОМУ САМЕ У НАС?
Річ у тім, що ВСК ім. Горького та ПСП «Злагода» належать до групи компаній «Дара груп», яка, у свою чергу, разом з китайською промисловою корпорацією і утворили минулого року китайсько-українську аграрну компанію «Фанда». Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб, товариство з обмеженою відповідальністю «Китайсько-українська аграрна компанія «Фанда», засноване минулого року компанією «Ху-анфань Дістрікт Індастрі Груп Ко., ЛТД». На сьогодні воно зареєстроване у Києві. Це для району невигідно, адже податки йдуть у Київ. Хоча є надія, що з налагодженням реалізації проекту, його перереєструють у Корюківському районі. Більша частина цього проекту реалізовуватиметься на базі ПСП «Злагода», сьогодні там ведеться реконструкція двох корівників (на суму 1,5 млн.дол.).
За повідомленням порталу «Капітал», близько 60% коштів у новий інвестиційний проект вкладе китайська сторона, а 40% – українська.

Залишити коментар