Чому не харчують міських школярів?

Це питання неабияк хвилює батьків учнів корюківських шкіл. Адже з початку нового року їхні діти не отримують гарячих обідів. Дехто приходив скаржитися навіть у редакцію. Мама першокласника з Домашлина, який навчається у ЗОШ I-IIIст. №1, розповіла, що її дитина внаслідок цього має проблеми зі здоров’ям. Чому так сталося, газета попросила відповісти начальника райвідділу освіти Ларису Остапенко.

– Як відомо, починаючи з 2015 року, так звана «чорнобильська зона» четвертої категорії відмінена. Це означає, що безкоштовного харчування в школах міста та двох сільських (Рибинській і Сядринській) для учнів 5 – 11 класів не буде – а лише за батьківські кошти. Натомість учнів початкових класів, а також незалежно від віку: дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування та з малозабезпечених сімей, відповідно до чинного законодавства, як і раніше, ми маємо забезпечувати гарячим харчуванням за кошти районного бюджету.
– Саме це й обурює багатьох – повинні, а не харчують…
– Ми дуже добре розуміємо батьків. Але ніхто не знав, що наприкінці року несподівано ухвалять відповідний закон. І нам доведеться зовсім по – іншому проводити цю роботу… Якщо піти по шляху організації харчування кожною школою окремо, то ще у листопаді ми мали б оголосити тендер на закупівлю продуктів. Але це, самі розумієте, неможливо. Отже, на початку нинішнього року ми постали перед дилемою: або харчувати лише дітей сільських шкіл, це тисяча дітлахів (обсяги фінансування певних груп продуктів у цих навчальних закладах не перевищують 100 тис. грн., тому проводити тендер не потрібно), або не харчувати нікого, а це дві з половиною тисячі школярів, і протягом січня – березня займатися тендерними процедурами. Ми вирішили не припиняти харчування у сільських закладах, зокрема, налагодили його у рибинському та сядринському, а по місту – оголосили тендер на закупівлю послуг з організації харчування учнів початкових класів та пільгових категорій. Зрозуміло, решта школярів повинні харчуватися за батьківську плату.
24 лютого мав відбутися тендер, але не відбувся, бо не було бажаючих, можливо, зважаючи на різкий стрибок цін. Повторний тендер призначено на 18 березня. Сподіваюсь, ситуація зміниться, і з квітня запрацюють їдальні й у міських школах.
– А як освіта переживає здорожчання пально–мастильних матеріалів?
– Закупівля бензину і солярки для підвозу дітей до навчальних закладів теж відбувається через тендер. І коли ми його проводили, ціна на пальне була в межах 16,8 – 17,25 грн. З її урахуванням передбачені кошти на увесь рік, і суму договору змінювати не можна. Нині ціни виросли до 25 – 26 грн. за літр пального. Тож тепер ми, на жаль, зможемо придбати пального менше, а це підштовхує до можливого перегляду кількості маршрутів. У березні все залишиться як було, а у квітні – побачимо…

Залишити коментар