Чому парк за автостанцією не приваблює відвідувачів?

Ми вже звикли до примх природи: весняним теплом не натішилися, як одразу – спека. І вже хочеться сховатися у рятівну тінь парків і скверів. У Корюківці не так багато паркових зон, де можна відпочити. Одна з найулюбленіших – між міською радою і гімназією. Тут завжди багато відвідувачів. А ось у парку за автостанцією – небагатолюдно. «Чому ж містяни його оминають?» – вирішили ми розібратися, як кажуть, на місці, запросивши з собою двох молодих мам.

01_09

Мами з дітками на дитячому майданчику

Ось і парк. З-під зеленої крони дерев нас зустрічає його одвічний вартовий і головна цікавинка цієї зеленої зони – літак. Оминаючи його, прямуємо пішохідною ґрунтовою доріжкою, яка пролягла місцями колись наробленої буревієм шкоди. Сьогодні тут посаджені молоді деревця. По обидва боки вузенької стежечки буяє рослинність, трава – по коліна: чистотіл, кропива і навіть комиші. Подекуди видніються викошені «п’ятачки». Мабуть, якийсь дбайливий господар накосив придатної для домашнього господарства зелені.

Та тут страшно гуляти не лише з дітьми, а й з собаками, – робить свій висновок Світлана Моложон, наступивши на бите скло. – Боязко ступати, у таких заростях може водитися що хочеш, навіть плазуни…

– А ось тут колись була сцена, де проводилися усі міські заходи, – ностальгічно пригадує Оля Мірошниченко. – Так весело було, людно… Зліва від сцени стояла альтанка, де можна було відпочити. А тепер і лавок одразу не знайдеш…

Лавочок для відпочинку ми нарахували декілька, але всі вони у глибині парку, а попід доріжками чи головною алейкою, де люди могли б посидіти у затінку, рятуючись від спеки, нема. Хоча колись точно були – подекуди ще збереглися «пеньки» без «сидячок».

Наближаємося до дитячого майданчика – дітей нема. Чому? Підходимо ближче. Пісочниці густо порослі травою, а у «грибочку», судячи з усього, відпочивають зовсім не діти. Про це свідчить бите скло та недопалки, якими густо усіяна зона відпочинку для маленьких. Тут і лавочки є, і дерев’яні гойдалки, але мої супутниці стверджують, що таке місце вважають небезпечним для маленьких дітей, а тому навіть з візочків свою малечу не дістали.

Про те, що парк все таки діє, свідчить дискотека «Острів» і пивна «Сармат». У денний час на «Острові» – тиша, а у пивній – декілька відвідувачів. Ці заклади розділяє місток через ставочок, попід яким сила-силенна пляшок плавають у воді. «Невже так важко викинути порожні пляшки та бляшанки у сміттєвий бак?..» – обурюємося втрьох.

Туалет. Свого часу питання необхідності зведення цього «стратегічного об’єкта» у парку обговорювалося всюди і всіма. Побудували. Тепер би ще навчитися ним користуватися по-людськи, не «засвинячуючи» будиночки і територію парку.

Про те, як зробити парк привабливішим для відвідувачів, газета поспілкувалася з одним з підприємців, чиї заклади розташовані тут, – Артемом Гросем.

Спільно з міською радою постійно доглядаємо цю зону, – розповідає він. – Так, після страшного буревію міська рада викорчовувала корчі, а ми розпилювали берези, прибирали сміття… Також обкошуємо закріплену за нами територію – половину парку, яка зліва від автостанції. Щоправда, зараз косарка зламалася. Відремонтуємо – і обов’язково наведемо лад.

01_14

Вхід у парк

01_03

Тут колись була лавка…

01_04

Пісочниця – заросла травою…

Дитячий майданчик – теж наша ініціатива. Минулоріч тут було чимало малечі. Ми ставили батут, який дуже подобається дітворі. Поки що його встановлюємо у парку біля міської ради, а з червня він працюватиме у парку за автостанцією. Подумуємо і про нові атракціони для малечі. Торік дитячий майданчик обгородили парканчиком, встановили альтанку, яку хулігани невдовзі перевернули та зламали. За зиму поламали і лавки біля дискотеки. Будемо поновлювати їх.01_1301_0801_0101_05

Залишити коментар