Чому знову почали вимикати електрику?

Ранок 1 грудня видався дуже напруженим для багатьох служб, і не тому, що понеділок –важкий день. Саме цього дня багато мешканців району несподівано змушені були по кілька годин сидіти без світла. А це, як виявилося, – просто катастрофа!

Люди телефонували до редакції: «Що нам робити, куди жалітися, невже виходити на майдани? Світло зникло спочатку з 8 до 10 ранку, потім – з 12 до 13.30. Не встигли оговтатися – знову вимкнули: з 14 до 16, з 18 до 20. Техніка побутова не працює, продукти у холодильниках псуються, котли не запалюються, ні приготувати їжу – ні повчити уроки з дитиною. Якщо вже економлять електрику, то чому, скажіть, всю ніч горять вуличні ліхтарі – на Олексіївці, Садовій, Кірова та ін..?» Майже вся Корюківка відчула «кінець цивілізації» 2 грудня наприкінці робочого дня. Близько 17 години зникла електрика в усіх організаціях і установах, магазинах, житлових будинках. Люди так і розійшлися по домівках у темряві. Виручало вуличне освітлення у центрі міста та завжди яскравий супермаркет АТБ. Добре, хоч не залишилися без освітлення пацієнти ЦРЛ. Відновили електропостачання того вечора о 18. 00. Багатьом службовцям довелося знову йти на роботу – хтось світло у кабінеті не вимкнув, комусь треба було здати об’єкт під «сигналізацію».
Пояснити, що відбувається, до редакції завітав новий директор Корюківського РЕМу Віталій Олександрович Рябець, який з червня нинішнього року призначений на цю посаду. Ось, що він повідомив:
– Перші перебої з електропостачанням на Корюківщині мали місце більше двох місяців тому. Тоді ми через газету повідомляли про можливі аварійні відключення за графіком, який теж друкували. Два місяці ситуація була стабільною, а оце знову – проблеми. Люди нам теж телефонують, сваряться, а що ми можемо вдіяти? У Корюківському районі існує п’ять черг відключення (до черг входять перелік населених пунктів та вулиць – Авт.). До першої і другої – наша районна служба взагалі не має відношення. У разі потреби їх вимикають першими, безпосередньо Черніговом. Решта три: четверта, п’ята і восьма перебувають у нашому підпорядкуванні. Але і їх ми вимикаємо не на свій розсуд, а тільки за вказівкою чергового ЦДС «Чернігівобленерго». Першого грудня «страждали» усі п’ять черг, по черзі. На дві години світло зникало, потім з’являлося, знову на дві – зникало, і так протягом дня. І наступного дня, 2 грудня, подібне повторилося. Ми дуже добре розуміємо населення, знаємо з власного досвіду, які незручності спричиняють відключення електропостачання. Моя родина проживає в районі Милейок, і теж годинами сидить без електрики. А вуличні ліхтарі світять, бо вночі світло не вимикається – а тільки вдень…
Причини надзвичайного стану – аварійні ситуації в енергосистемі України та дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії.
Стосовно останніх подій, то Корюківський РЕМ отримав від вищого керівництва пояснення, що «28 листопада енергоблок №3 Запорізької АЕС, потужністю 1000 МВт, відключено від мережі і виведено в поточний ремонт до 5 грудня». Тобто сталася аварія, але до кінця тижня (до 6 грудня) її обіцяють ліквідувати. Це, можна сказати, перша причина. У поясненні також зазначено, що від аварій ніхто не застрахований (тобто – може статися будь –що і будь – коли), а оперативно повідомити населення про вимкнення електрики навряд чи вдасться. Хоча обіцяють робити все можливе.
Енергетики також зазначають, що у зв’язку з похолоданням та з ряду інших причин, збільшилось споживання електрики, а теплоелектро­станціям елементарно не вистачає запасів вугілля для роботи. Отже, виникає дисбаланс між споживанням і виробництвом електроенергії. Іншими словами, якщо потреба більша, ніж станції можуть дати – вводиться графік аварійних відключень. І ми сидітимемо певний час без світла. Економити… Від того, скільки електрики не вистачає – залежатиме кого відключатимуть (усі черги чи ні) і наскільки (час). Знову ж таки енергетики кажуть, що «застосування графіків аварійних відключень для зменшення рівня навантаження на енергосистему передбачає їх застосування орієнтовно не більш ніж на 2 години, однак у надзвичайних ситуаціях терміни перерв у електропостачанні регулюються НЕК «Укренерго». Виходить, що може бути й гірше…
У зв’язку з цим «ПАТ «Чернігівобленерго» просить своїх споживачів з розумінням поставитися до заходів, які застосовуються диспетчером «Укренерго» для зниження навантаження на об’єднану енергосистему України». А ми – вже швиденько запасаємося свічками, сірниками, керосином. Ось така наша сьогоднішня реальність…

Залишити коментар