Чума наступає …

ХВОРОБУ БЛОКУЮТЬ

Про наступ хвороби, якою страждають свині, жителі нашого району почули по радіо та з всеукраїнських телеканалах. ЗМІ повідомили, що африканську чуму виявлено у Киселівці Менського району, яка є недалеким сусідом села Сахутівки Тютюнницької сільради. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– 9 липня справді було виявлено загибель свиней в особистих селянських господарствах села Киселівки Менського району, – говорить тимчасово виконуючий обов’язки начальника Корюківського управління ветмедицини Андрій Аухімік. – Кількох хрюшок з ознаками африканської чуми спалили. Спеціалісти менської ветслужби швидко відреагували і того ж дня, 9 липня, оперативно у селі відібрали зразки проб від загиблих тварин і направили їх на спеціальне дослідження. 10 липня провели засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, де були встановлені зони ризику умовного розповсюдження хвороби. Село Сахутівка нашого району, яке від Киселівки тільки за чотири кілометри, потрапило до третьої зони посиленого нагляду та контролю. У ній дозволяється розводити свиней. Потрібно тільки неухильно і обов’язково виконувати закритий режим їх утримання. По можливості виключити доступ диких свиней до особистих селянських господарств. Головне, щоб не було контактування. А загалом, характерними для хвороби є такі ознаки: раптова загибель тварин за відсутності клінічного прояву; підвищення температури тіла до 40,5-42 градусів С, яка зберігається протягом захворювання. Відмічається також синюшність тіла в ділянках вух, міжщелепового простору, підгрудку, низу живота, в паху, де згодом з’являються крововиливи. Спостерігається слабкість у тварин, пригнічений стан, відмова від корму. Свині лежать, важко дихають, і здебільшого через 1-3 доби гинуть. Ця хвороба досі не лікується у жодній з високорозвинутих країн. Спеціальні вакцини не розроблені.
Управління ветмедицини району звертається до мешканців Корюківщини з проханням про усі випадки виявлення трупів диких свиней у лісових масивах, на полях – повідомляти у подробицях: звертатися до сільських голів або безпосередньо до ветслужби. У разі виявлення трупів диких свиней – не чіпати їх, а після випадкового контакту з ними, одяг в якому перебували, слід спалити та провести дезінфекцію подвір’я.
– А як останнє робити?
– Усі види дезінфекційних робіт може провести ветеринарна медицина району. У особистих господарствах селян бажаючі можуть встановити дезбар’єр при вході до господарського приміщення, де утримуються свині. У кого виникає питання, як це зробити, звертайтеся до спеціалістів ветмедицини або прочитайте в Інтернеті. Не потрібно також займатися самолікуванням тварин – краще викликати нашого спеціаліста.
Редакція побувала у Тютюнниці та Сахутівці. Територія останнього села, ближчого до Киселівки, перебуває у третій зоні посиленого нагляду. Секретар Тютюнницької сільради Світлана Ткаченко розповіла, що 10 липня працівники органу самоврядування провели роз’яснювальну роботу у всіх населених пунктах, які є у їхньому підпорядкуванні. Розповіли людям, що тільки у закритих приміщеннях потрібно тримати свиней. У Киселівці, до якої теж заїхали, на всіх вулицях, що виходять до траси, встановлені шлагбауми, виставлена охорона, працюють спеціалісти ветмедицини. Автомобілі, мотоцикли, людей пропускають, але дезінфікують. У місцевій раді сільський голова Костянтин Ступак припускає, що заразилися свійські тварини від диких кабанів. Сім голів свиней вилучено у населення і спалено за межами села. Було це 10 липня. У населеному пункті проведено подвірний обхід, продезінфіковані особисті господарства. У селі введено карантин з причини невеликого вогнища африканської чуми. Серед населення проведено відповідну роз’яснювальну роботу.

Залишити коментар