Чи будуть селяни з м`ясом?

У Охрамієвичах, восени торік, майже півтора місяця тривав карантин проти африканської чуми свиней. Ця подія тоді зачепила багатьох жителів охрамієвицько-перелюбської зони. Перед селом стояв бар’єрний шлагбаум та
цілодобово чергували фахівці.

Щоб не допустити поширення страшної хвороби, у Охрамієвичах знищили десятки свиней та відправили їх спеціальним транспортом, оформивши відповідні документи. Всього по Охрамієвичах і Червоній Буді було знищено 38 голів, і всім господарям, які це зробили, було виплачено компенсацію, разом – 40 тис. грн. Компенсаційна сума кожної голови залежала від ваги свині, поросяток. До африканської чуми, за переписом станом на 1 січня 2014 року , у двох названих селах у 96 дворах були свині. Частину їх порізали чи збули до Пасхи та інших свят.
– Коли ветспеціалістами було доведено, що як такої хвороби у названих селах уже не існує, а це сталося глибокої осені, з того часу селяни почали потрохи у Холмах та сусідніх селах купувати поросяток, – говорить секретар Охрамієвицької сільської ради Маргарита Наумовець. – Поголів’я маленьких хрюшок поступово зростало. Сільська рада була зацікавлена у переписі, скільки і чого мають у кожному з особистих селянських господарств. І більше цікавило, який же приріст відбувався після хвороби. Отже, станом на 1 січня 2015 року поголів’я свинок у 20 дворах Охрамієвичів досягло – 29. Це – уся ця худоба по селу, яка з нуля виросла до такої кількості.
Довелося походити по селу та опитати тих, хто придбав маленьких поросяток. Наприклад, Михайло Пилипець сказав, що він вирощує тільки української породи свиней. Йому торік вдалося купити порося за 800 гривень у Холмах. Були в цьому селищі на базарі по 870 і більше гривень, які мали вищу вагу. Тепер ціна поросяток сягає близько тисячі гривень. Їх купують у Холмах, Перелюбі, Наумівці. У частини селян в Охрамієвичах зріс інтерес до поросяток в’єтнамської породи. У середньому кожна голова коштує 300-350 гривень. Кажуть, що скоростиглі. Добре погодувавши чотири – п’ять місяців, таких свиней колють. Багато селян годують худобу своїми вирощеними буряками, картоплею, кукурудзяним борошном. Але їх не завжди вистачає. Якщо у попередні роки зерно і борошно привозили автопоїзди з півдня України, то у другому півріччі 2014-го і взимку – не завозили. Селяни Охрамієвичів і Червоної Буди потрібне їм борошно і кукурудзяні палички для домашньої худоби купували в охрамієвицькому центральному магазині «Продукти». Постачання до нього було хороше, люди задоволені.

Залишити коментар