Чи доведуть справу до кінця?

Військовим керівництвом прийнято рішення про передислокацію  13-го та 41-го батальйонів територіальної оборони до Чернігівської області.

На численних зустрічах з головою облдержадміністрації родичі бійців вимагали провести ротацію батальйонів територіальної оборони, які вже кілька місяців перебувають у зоні АТО. Надзвичайну стурбованість виявляють і мешканці нашого, Корюківського, району. Що ж змінилося за тиждень?
– Минулого тижня я особисто говорив про необхідність провести ротацію 13-го та 41-го батальйонів територіальної оборони з Міністром оборони України, керівниками Генерального штабу Збройних сил України. У результаті, військове керівництво прийняло рішення про передислокацію батальйонів до Чернігівської області, – сказав на черговому брифінгу журналістам голова ОДА Володимир Івашко. Очільник області також підкреслив, що керівництво Генштабу окремим листом на його ім`я висловило вдячність усім жителям області за допомогу у підготовці 13-го та 41-го батальйонів територіальної оборони та постійну турботу про них під час виконання завдань.
Отже, поки ротації не проведено. А чи приїздили наші вояки у відпустки та які маєте новини? – запитуємо у Корюківського військового комісара Олександра Саповського.
– За минулий тиждень вдома побували вісім осіб з числа загалом мобілізованих у нашому районі. 6 вересня в Україні завершено третю хвилю мобілізації, яка тривала 45 діб, і відповідно було призвано за цей період більше ста військовозобов’язаних з Корюківщини. З початку оголошення мобілізації (з березня цього року) до зони АТО з нашого району потрапило біля 80 людей. Сьогодні триває набір добровольців, тобто людей, які бажають служити в Збройних силах України з подальшим укладенням короткострокових контрактів на особливий період. Ці військові проходитимуть навчання у Львівській області. Також військкомати області формують другу стрілецьку роту 41 батальйону територіальної оборони на добровільній контрактній основі.
Олександре Олександровичу, нині багато говорять про можливість введення в Україні військового стану, особливо такі розмови точаться у колі військових. Що це означатиме для пересічного українця?
– Серед основних моментів – оголошення загальної мобілізації; введення комендантської години, коли у визначений проміжок часу (нічні години) буде заборонено громадянам залишати свої помешкання; обмеження переміщення людей з одного населеного пункту до іншого; переведення усієї промисловості на задоволення військових потреб.
Знаємо, що волонтери з нашого району продовжують свою складну, але таку необхідну роботу по підтримці своїх земляків – вояків.
– Цим займаємося постійно. Сьогодні солдатам дуже потрібні теплі речі, матраци, спальні мішки. Адже їм зазвичай доводиться спати на землі, просто в окопах. За благодійні кошти купували спальники, та вони дуже підскочили у ціні. Тож будемо дуже вдячні усім, хто пожертвує матраци, шапки, светри, продукти харчування, але, щоб не у скляній тарі. Все це ми оперативно доставимо за сприяння волонтерів у зону АТО нашим захисникам.

Залишити коментар