Чи не залежуватимуться небіжчики у моргах?

Не оминуло реформування і законодавчу сферу нашої держави. Як розповів газеті начальник Корюківського відділу Менської місцевої прокуратури Вадим Карась, внесено суттєві зміни до Кримінального процесуального кодексу України, частина з яких вступила у силу 16 березня 2018 року.

Отже,  з цього дня суттєво змінився порядок призначення експертиз у кримінальних провадженнях. Раніше було так: коли помирає людина, то або лікар (фельдшер) видає свідоцтво про смерть (травматолог, хірург, терапевт), якщо немає сумніву стосовно причини летального наслідку, або слідчий, якому повідомлено про смерть людини, вивчивши ситуацію – призначав своєю постановою чи постановою прокурора експертизу з обов’язковим розтином тіла. Відтепер буде дещо інакше. Лікарі та фельдшери й надалі матимуть право видавати свідоцтво про смерть (якщо немає сумнівів відносно її причини), а ось судово – медичні експертизи призначатимуться лише слідчим суддею місцевого суду. Тобто, слідчий поліції йде до прокурора, останній звертається до слідчого судді з клопотанням провести експертизу, а той упродовж 5 днів з дня надходження клопотання виносить ухвалу про її призначення.

Проблема ще й у тому, що Корюківське та інші міські, районні відділи та відділення поліції не є самостійними юридичними особами, вони – структурні підрозділи Головного управління Нацполіції у Чернігівській області. Це означає, що слідчі або прокурори з усіх районів Чернігівської області повинні скеровувати клопотання про призначення та проведення експертиз, у тому числі для встановлення причин смерті особи, до Окружного суду м. Чернігова, а до його створення – до Новозаводського районного суду м.Чернігова. А це негативно впливатиме на оперативність розгляду суддями відповідних клопотань.

Судово-медична експертиза обов’язково проводиться: коли є трупи (частини  трупів) людей з ознаками насильницької смерті; існує підозра, що людині вкоротили віку; загибель сталася раптово, за нез’ясованих обставин, поза місцем проживання, а також коли особу покійника не встановлено.

Незважаючи на усе це, на місцях, зокрема в нашому районі, запевнив газету Вадим Карась, знаходять можливість вирішувати питання проведення судово – медичних експертиз оперативно, що дуже важливо у таких випадках.

 

 

 

Залишити коментар