Чи скоро пенсія?

Про оформлення виплат особам, яким виповнилося 55 років

А жінок підманули-підвели….

Як роз’яснили газеті у райуправлінні Пенсійного фонду України, до 1 січня 2015 року бажаючі жінки, яким виповнилось 55 років, могли достроково вийти на пенсію за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх державного забезпечення зменшувався на 0,5% за кожен повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію, і ці вимоги застосовувалися протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду. Отже, відповідним правом було вигідно скористатися представницям прекрасної статі, які не мали роботи, найчастіше до цього вдавалися мешканки сільської місцевості. Так, минулоріч на дострокову пенсію, в 55 років, пішли 44 жінки. В основному, призначалася мінімальна пенсія – 949 грн. Та для непрацюючих людей – це хоча б щось. А 14 січня нинішнього року, на радість жінкам, Верховна Рада України прийняла Закон № 1086, яким передбачалось продовження дострокового виходу на пенсію до 1 січня 2022 року. Але…до даного Закону Президент України застосував право вето. Відтепер, жінки у 55 років на пенсію не «ходитимуть»…Такий непопулярний крок очільник держави пояснив браком коштів… 000 пенсия

«Зону» відмінили, та на пенсію ще можна оформитися

І хоча з початку нинішнього року «четверту зону» відмінили, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС (з посвідченнями III і IVкатегорій) поки що можуть оформитися на пільгову пенсію (чоловіки у 55 років, а жінки, на цей момент, у 52 роки). У 2015 році 18 чоловіків такою можливістю скористалися. Жінки, хто мав право, оформили пенсію восени минулоріч, тепер, народжені з 1 квітня по 30 вересня 1963 року – звертатимуться у березні. За умови, якщо не буде внесено змін у діюче законодавство.

Якщо не вистачає страхового стажу – погано…

Право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування мають особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Зазначені особи можуть брати добровільну участь у солідарній системі загальнообов’язкового пенсійного страхування відповідно до укладеного договору, сплачуючи щомісяця близько 400 гривень. Мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком — 15 років. У застрахованих осіб є можливість сплатити страхові внески за попередні роки, починаючи з 2004 року. Деякі люди помилково вважають, що до пенсії ще далеко, тож і страхового стажу встигнуть надбати. Та вони, напевно, забувають, що пенсія є джерелом існування не лише для літніх людей, й для тих, хто втратив годувальника чи отримав інвалідність.

Залишити коментар