Читаюча сім’я Смирнових

50 книжок за рік

Шестирічну Софійку Смирнову, маленьку корюківчанку, можна без авансів назвати кращою читачкою 2017 року. Торік у дуеті з рідною бабусею Тамарою прочитала понад 50 книжечок. Це своєрідний рекорд серед дітей дошкільного віку. Софійка Смирнова з бабусею Тамарою

Для родини Смирнових це не є несподіванкою. Батько Віталій каже, що то у дочки – родинне. Мої теща і тесть – Тамара і Віталій Клюї перечитують щорічно сотню – півтори товстих і тонших книжок. І воно з генами перейшло до Софійки, яка до книжечок приучена з двох рочків. І мама Олена до цього причетна, та більше – бабуся Тамара. Було, як тільки прокинеться Софія – уже книжечки біля неї лежать. Торік дівчинка пішла до «Школярика». Бабуся каже, що учителька почала цікавиться, хто з дітей, які прийшли на підучування, які книжечки читає. Спершу оживилися хлопчики, мовляв, вони різні прочитали. Та коли учителька конкретніше запитала, виявилося, що тих прочитаних творів було зовсім небагато. Дві дівчинки теж заявили, що прочитали більше десятка творів для дітей. А Софійка сиділа мовчазною, опускала очі, соромилася. Але коли дійшла черга до неї, заявила, що разом з бабусею Тамарою протягом минулого року перечитали більше півсотні книжечок. Мало хто вірив. Тоді дівчинка, трохи знітившись, виразно продекламувала кілька віршиків, поговірок, подивувавши своїх однолітків знанням літератури для дошкільнят.
До «Школярика» Софію водить батько Віталій або дід Віталій, та частіше – бабуся Тамара. Дівчинка роззнайомилася з ровесниками, вже проявляє риси маленького лідера. До школи лишається півроку, то за цей час бабуся намагатиметься її навчити писати, виразно читати маленькі тексти. Дівчинка вже читає, але по складах. Батьки Софійки роздумують: віддавати її на навчання цього року чи наступного? Про це розповіла бабуся Тамара, коли привела внучку до дитячої бібліотеки обміняти книжечки на нові.
У районній бібліотеці родини Смирнових – Клюїв добре знають. Завідуюча Людмила Болотна каже, що Тамара Михайлівна своїх дітей Олену і Сергія до читання художніх книжок привчала з перших шкільних років. Донька працює у лабораторії районної центральної лікарні. Захоплюється детективами та історичною літературою. Та все ж лідерство у цій родині за кількістю прочитаних книжок тримає Віталій Миколайович, найстарший із Клюїв. Зазвичай обирає пригодницьку, історичну, кримінальну і детективну літератури. І тепер, каже жартома Тамара Михайлівна, точно не знаємо за допитливістю та інтелектом, у кого вдалася Софійка – діда чи бабу? Краще – хай буде в обох, а також у батька і матір.

Залишити коментар