Чия ж то земля – громади чи однієї людини?

У вівторок 28 липня до редакції районної газети під’їхав автобус з делегацією жителів села Домашлин. Люди захотіли заявити про свою позицію через газету. Вони вважають, що їхню спільну громадську землю загальною площею у 120 гектарів хоче привласнити одна людина. Отож подаємо тут заяву домашлинців.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Фото Алли Єгунової


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Коли було розпаювання земель колишнього КСП ім. Леніна у 2006 році, тоді розпаювали угіддя малопродуктивні та високопродуктивні, тобто ріллю, землю сільськогосподарського призначення. Це проводилося за рахунок державних коштів, для селян – безоплатно. Але ще залишалася земля не розпайована, на розпаювання якої у держави не вистачило, як сказали, грошей. Такої землі у них залишилося 337,68 гектара, у тому числі 256,76 га пасовищ та 80,92 га сіножатей.
І от на зборах власників сертифікатів з правом на земельні частки (паї) 7 вересня 2006 року селяни вирішили обрати уповноваженим представником для виготовлення державного акта на земельну ділянку спільної часткової власності загальною площею 337,68 га жителя с.Домашлин Леоніда Кугука. Начебто оформляти цю землю на одного було вигідніше, дешевше. Але у 2012 році цей чоловік помер…
А 20 липня цього року його дружина Ганна Кугук подала позов через суд до Домашлинської сільської ради – про визнання права власності на спадкове майно, тобто про своє право власності на земельні ділянки. Таких ділянок кілька (пасовищ): 54,1 га; 52,5; 13,6; 0,59 га. Засідання суду було призначено саме у той день, 28 липня, але позивач відкликала свою заяву.
“Ми обурені спробою забрати нашу землю, їздили до Ганни Кугук, яка тепер проживає у Корюківці, хотіли її побачити, поговорити. Але вона не вийшла до нас. І до її сина їздили на іншу вулицю, але він нам нічого певного не сказав. Ми будемо боротися за цю землю, в усі двері стукатимемо!” – сказали Валентина Верещако, Таїсія Миголь, Любов Пухова, Сергій Малиш та інші жителі Домашлина (усіх 25 осіб було у делегації).

Залишити коментар