Державна реєстрація шлюбу

Ще давньогрецький мислитель Платон зазначав, що у добре влаштованій державі першими законами повинні бути ті, які регулюють шлюб.

 І це цілком закономірно, адже ні людина, ні сім’я не можуть існувати

в суспільстві самі по собі. А найважливішою передумовою

 виникнення сім’ї, її основою є шлюб.

 Загальна інформація

Конституцією України визначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї.

Статтею 21 Сімейного кодексу України передбачено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

Шлюбний вік

Шлюбний вік для чоловіків і жінок встановлюється у вісімнадцять років.

Особі, яка досягла шістнадцяти років, може бути надано право на шлюб (знижено шлюбний вік) за рішенням суду, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Заява про державну реєстрацію шлюбу

Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.

Терміни державної реєстрації шлюбу

Державна реєстрація шлюбу проводиться органами державної реєстрації актів цивільного стану після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу.

За наявності поважної причини і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини.

Місце державної реєстрації шлюбу

Шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених державна реєстрація шлюбу проводиться в урочистій обстановці.

Документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу

При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред’являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.

Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред’явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

Іноземці та особи без громадянства для державної реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України шляхом направлення в день подання заяви про державну реєстрацію шлюбу запиту до територіального органу Державної міграційної служби України.

Вартість державної реєстрації шлюбу

Відповідно до наказу Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області від 27.02.2017 року № 42/5 «Про затвердження розмірів плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівської області» за проведення індивідуального обряду державної реєстрації шлюбу з використанням елементів урочистості:

  • у відділі державної реєстрації актів цивільного стану – 305,00 грн.;
  • в межах населеного пункту за місцезнаходженням відділу – 548,00 грн.;
  • в межах насленого пункту за місцезнаходженням відділу у вихідні та святкові дні – 1097,00 грн.;
  • за межами населеного пункту, де розташований відділ – 1463,00 грн. Шлюб за добу                         

Одружитися за новою скороченою процедурою в м. Чернігові молодята можуть в комунальному підприємстві «Міський палац культури» Чернігівської міської ради, яке розташоване за адресою: м. Чернігів, вулиця   І. Мазепи, буд. 23, тел.. (0462) 970-837, e-mail: express-vesilya@ukr.net.

Надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу здійснюється комунальним підприємством «Міський палац культури» Чернігівської міської ради на підставі договору, укладеного у письмовій формі із заявниками, згідно з примірним договором, рекомендованим Міністерством юстиції.

Провідний спеціаліст Корюківського районного

відділу державної реєстрації актів цивільного

стану Головного територіального управління

юстиції у Чернігівській області   І.В.Литвин

 

 

 

Залишити коментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.