Діти проти безладу!

Якщо ви і досі вважаєте, що сучасні діти розбалувані батьками, що їх нічого, окрім Інтернету, не цікавить і до всього їм байдуже – маєте чудову нагоду переконатися у протилежному. У міському парку Пам’яті два роки поспіль діє група дітей-волонтерів віком від 6 до 12 років, які у міру своїх можливостей слідкують за порядком, прибирають сміття за дорослими (або ж старшими за них самих) і не соромляться робити зауваження дядям і тьотям, аби не залишали за собою пляшок, цигарок та іншого сміття.

 

Команда «Volcano» (зліва направо): Богдан Роща, Валерія Мищук, Аліса Любас, Таїсія Обараз, Антон Обараз. Насправді їх більше, на фото немає Вероніки Івченко, Дениса Рощі, Іллі Лойченка, Єгора Кички, Катерини Кобець, Діани Тарасенко, Кристини Кобець…

Вони називають себе командою «Volcano». Їхній ватажок – 12-річний Антон Обараз, колишній корюківчанин. У нашому місті хлопець навчався у Корюківській ЗОШ І ст. №2 і школі мистецтв. Потім з батьками і сестричкою переїхали у Київ. На сьогодні Антон є кращим вокалістом Подільського району столиці – лауреат різноманітних конкурсів, володар безлічі гран-прі, пісні якого чули не лише в Україні, а й у Словаччині, Німеччині, ін.
– У Києві у мене хороший викладач Анна Вікторівна Семенкович (музична школа №12), але я безмежно вдячний своїм вчителям Корюківської школи мистецтв, які першими виявили у мене здібності до вокалу, – каже А. Обараз. – Особливо моєму викладачу Вікторії Анатоліївні Корінь, а також – Олені Борисівні Петрикей та Ірині Володимирівні Лагодній. Вони і тепер, коли я приїжджаю у Корюківку влітку, не відмовляються позайматися зі мною.
Щоліта Антон і його сестричка Таїсія – у бабусі і дідуся в Корюківці. Кажуть: тут їм найкраще! І вони не лише розважаються та відпочивають, а разом з друзями дбають про чистоту і порядок у парку Пам’яті, бо живуть усі на прилеглих вулицях. Там ми з ними і зустрілися.
– Ось, дивіться, – розгортає папку-швидкозшивач А. Обараз. – Тут у нас список усіх, хто є членом нашої команди. Ось фото з наших прибирань і публікація про «Volcano» у «Маяку»… Зараз літо, тож багатьох немає вдома, але ті, хто залишився, наглядають за порядком у парку. З 20 червня ми вже провели два прибирання і зібрали дуже багато непотребу! Особливо пляшок і битого скла. Прибираємо щотижня, підмітаємо, складаємо сміття у пакети і виносимо, щоб його забрала спеціальна техніка. Віники, мітли, сміттєві пакети – це все своє, несемо з дому. Якщо дорослі бачать, що ми прибираємо, то теж допомагають нам. Особливо Галина Миколаївна Назаренко. Вона тут і за квітами слідкує, і за насадженнями. До речі, коли сухо, то ми і посаджені деревця поливаємо, підв’язуємо, якщо треба…
– Антоне, кажуть, тут часто збираються дорослі і розпивають алкогольні напої? Що у такому разі робите?
– І навіть зараз сидять отам, за пагорбом! – показує рукою за пам’ятне місце. – Проте, ми зав-жди підходимо і просимо, аби після себе не залишали сміття. Спасибі, що забирають його і не сперечаються. Інколи доводиться і деяким дітям розказувати, що це за місце, як тут треба поводитися і чому не можна влаштовувати пікніки на плитах і заїзди на роликах, бо трапляється і таке. Команда «Volcano» звертається до всіх з проханням: будь ласка, не смітіть! Будьте людьми і подавайте нам гарний приклад, щоб дітям не доводилося прибирати сміття за старшими…
Дорослі, з якими довелося поспілкуватися у парку, кажуть, що хотіли б, аби у дальньому куточку парку, ближче до дорвідділу, облаштували невеличкий майданчик для дітей, які мешкають поблизу парку Пам’яті. Тоді вони не бігатимуть біля плит і клумб, а гратимуться на гойдалках і у пісочниці. Цього хочуть і діти, які хоч-не-хоч, а все одно збиратимуться тут. Антон Обараз каже, що з цим проханням уже зверталися до міського голови Ратана Ахмедова і вірять, що дорослі підуть назустріч дітям, які змалку дбають про своє місто.

 

Залишити коментар