Діти садять ліс, щоб він гарним ріс!

Цього року проводиться вже десята весняна Всеукраїнська акція “Майбутнє лісу – у твоїх руках!”, яка починається у березні та завершується 18 квітня. Мета цього заходу природолюбів – поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у юних поколінь відповідального ставлення до навколишнього середовища, залучення школярів, студентів та усіх громадян до робіт з відновлення та розведення зелених насаджень.

Після холодної погоди видався сонячний і порівняно теплий квітневий день. Хоча іноді дмухав досить пронизливий вітер, але й він наче схвально шумів у кронах великих дерев, не заважаючи школярам працювати на лісовій ділянці. Близько 225 гектарів буде посаджено цієї весни молодого лісу у володіннях державного підприємства “Холминське лісове господарство”. Розпочали цю роботу рано, з 11 березня. І ось 8 квітня у Холминському лісництві руками учнів селищної школи додавали останні штрихи до цієї весняної радісної картини!
Шістнадцять дівчат і хлопців, учні 8-11 класів, які є разом і членами шкільного лісництва, садили разом з своїми учителями, керівниками шкільного лісництва Віктором Дорошком і Сергієм Оліфіренком однорічні сіянці сосни звичайної на ділянці площею 0,4 гектара. І ще розвішували на деревах дерев’яні хатинки для поселення птахів. А перед тим головний лісничий держлісгоспу Олександр Проява та лісничий Юрій Шишкун разом з учнями накопали сіянців у теплиці, потім ознайомили дітей з роботою шишкосушарки. Адже, щоб одержати десять кілограмів насіння, потрібно заготувати і висушити тонну шишок. На лісовій ділянці площею в один гектар висаджується сім тисяч сіянців, а дозріває для використання у вигляді деревини щонайбільше тисяча. У теплицях зеленіє ще багато сосонок, лісівники запрошують навіть усіх бажаючих брати їх тут для озеленення будь-яких територій.
Ця ділянка розкинулася якраз біля сполучення лісової дороги, прокладеної держлісгоспом, з автошляхом Жукля-Рейментарівка. А поруч, показують лісівники, зеленіє лісовий масив, посаджений навесні 1996 року. І там виросли вже високі сосни! Тож ліс, закладений дбайливими руками, росте так же швидко, як і діти… А вони вправно виконували свою роботу. Хлопці гострими мечами Колєсова пробивали грунт, дівчата бережно опускали у ці отвори корінці маленьких сосонок. Кілька чітких рухів – і позаду залишається зелений пунктир нового ряду майбутніх лісових велетнів. Між пнями спиляної визрілої діброви пролягли борозни з сосновими сіянцями. Хай зростають, щоб через десятиліття радували людей своїм життєстверджуючим шумом!
Напевне, хто своїми руками садив дерева – має назавжди привиті розуміння, повагу і любов до рідної природи, шану до праці лісівників. А ще ці діти, члени шкільного лісництва, взимку сплели п’ять маскувальних сіток для бійців, котрі боронять нашу землю. Так вони роблять свій внесок у добрі справи. OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити коментар