Діти з`їли отруту , якою знешкоджували медведку

Одного дня молода жінка з Білошицької Слободи виявила «страшну пропажу»: у шухляді не стало отрутохімікатів у вигляді привабливих шариків. «Це тільки діти могли їх взяти. Що ж буде з ними? » – зринула миттєво думка. Кинулася до малечі. Ті гуляли біля хати.

– Кирилко, ти брав у шухляді шарики?
– Не брав! – відрізав п’ятирічний хлопчик. Проте, його поведінка видавала, мовляв, щось не так… Дворічна Ксенія винними оченятами поглядала на матір, киваючи голівкою, підтверджувала, що бачила ті шарики.
Хвилювання пронизувало. Мати не знаходила собі місця. «Ой, що ж робити? Схоже, дітки поїли отрутохімікати». На очі наверталися сльози. Тремтіли руки і плечі. Проте молода жінка знайшла у собі сили. «Потрібно заспокоїтися. Шукати автомобіль – і відразу ж до лікарні. Рятувати…»
За лічені десятки хвилин наймана автомашина мчала до Корюківки. Мати заспокоювала малих Кирила і Ксенію, а подумки прохала Бога, щоб допоміг, не забирав надії… Автівка за таких поважних обставин до Корюківської районної цетральної лікарні дісталася швидко. Про білошицьку пригоду вже знали лікарі дитячого відділеня – не роздумуючи, почали діяти. Мали інформацію, що саме в отому отрутохімікаті було діючою речовиною. За мить ввели антидот. Кирилці і Ксюші негайно промили шлунок. А потім обох – на крапельницю. Лікарі заспокоювали матір: «Будемо надіятися, що гірше уже позаду. Добре, що привезли діток дуже швидко».
Тільки молодим батькам було за що хвилюватися. Вони пригадали, що тих шариків- отрутохімікатів проти медведки вони на городі використали половину, та ще багато лишилося. І діти, подумавши, що цукерки, з’їли їх.
Перший день лікування батьки не залишали лікарню. А вже на другий і третій – малеча почала посміхатися, пожвавішала. І батькам – радість. За чотири дні стало зрозуміло, що хлопчик і дівчинка видужують. Мине ще кілька діб, і їх випишуть здоровими.
– Такі випадки – непоодинокі, – говорить завідуюча дитячим відділенням Корюківської районної центральної лікарні Олександра Ісаченко. – Був випадок, коли малий хлопчик випив медпрепарат вахрофавіл, який вживала бабуся. Рятували його, лікували. А ще раніше інша дитина наїлася порошку прального, який пахнув цитрусовими. І минулої весни дівчинка випила малу пляшечку лікувального сиропу. Усіх дітей врятовано. Та були у нашому районі й смертельні випадки, коли дитина, натрапивши на пляшку з-під лимонаду, випила сірчану кислоту, що в ній містилася. Тоді її не змогли повернути до життя…
Напрошується висновок: батьки повинні подалі класти, у недосяжні для діток місця, отрутохімікати, різні хімічні і пральні порошки. Медикаменти зберігати у тих шафах, куди б дитячі рученята не могли дістатися. Малюків не можна залишати без догляду, а також слід роз’янювати, що медпрепарати, різноманітні рідини, бальзами, інше не можна вживати. Щоб не сталося біди, трагедій у родинах…

Залишити коментар