Дмитро Драгун став майстром спорту

Дмитро Драгун

У минулому зимовому сезоні вихованці місцевої філії спортшколи взяли участь у 17 змаганнях, де провели загалом 42 дні. Порадували своїми досягненнями наймолодші. Та, мабуть, найяскравішим моментом було те, що на початку березня у НСБ «Тисовець» Дмитро Драгун виконав спортивний розряд майстра спорту України з лижних гонок. Він став другим після Ніни Сірої, яка здобула цей титул у 1982 році. Дев’ять разів хлопець ставав переможцем і призером України у зимових змаганнях цьогорічного сезону. Приємно і радісно було спостерігати, як команда з міста Києва виборола третє місце в естафетній гонці на чемпіонаті України, і на п’єдестал пошани піднялись двоє наумівчан – Дмитро Хуртик і Дмитро Драгун.
Дарина Чалик показувала високі результати в біатлоні. Шість разів вона піднімалась на п’єдестал пошани – має чотири срібні, бронзову і золоту медалі. Довела, що достойна представляти Україну на Чемпіонаті світу серед школярів. Десять років тому наш Дмитро Пухов брав участь у таких змаганнях, повернувшись із Франції бронзовим призером. З 5 по 10 березня Дарина підкоряла французькі траси Гренобля. Зайняла там дев’яте і п’яте місця, отримала багато приємних вражень. Далі були чемпіонати України в Сумах і Тростянці, та три золоті й срібна нагороди. Тим часом і молодші спортсмени поповнювали свої копилки відзнаками. Так, Крістіна Муха отримала срібну медаль на чемпіонаті України серед юнаків і дівчат у НСБ «Тисовець», бронзову – у всеукраїнських змаганнях і золоту – на чемпіонаті України зі спринту, який відбувався 8 -10 лютого в м. Чернігові. Олексій Кирик здобув срібну і бронзову медалі у всеукраїнських змаганнях та срібну – на чемпіонаті України зі спринту серед юнаків та дівчат. У Івана Ісаченка та Анни Метли – п’яте і четверте місця.
Старші перевіряли здібності на рівні України, а меншим випала нагода проявити себе на чемпіонаті області 20 – 23 лютого в м. Чернігові. Вперше 14 лижників із Наумівки представляли команду Корюківської ОТГ. Протягом трьох змагальних днів боролись за призові місця в особистому заліку і загальнокомандному. Додому привезли 15 медалей і грамоту за друге місце в командній грі. Наймолодша чемпіонка, дев’ятирічна Вікторія Прачик відзначилась у гонці класичним і вільним стилями. Одинадцятирічна Альона Корінь отримала дві бронзові та одну срібну нагороди. Десятирічний Ілля Грибенчук і Глєб Пархоменко – бронзові медалі. Крістіна Муха зібрала нагороди усіх трьох днів – дві срібні і одну бронзову. У Олексія Кирика бронзова медаль. Дві «бронзи» у Івана Ісаченка, а у Олександра Чалика – два «золота» та «срібло».
Це короткий підсумок перемог, за яким клопітка праця тренерів і спортсменів. Наприкінці сезону на всіх чекав приємний сюрприз від департаменту сім’ї, молоді та спорту обласної адміністрації та СДЮШОР – «Чернігівський марафон – 2018», що відбувся 28 березня. Для участі в ньому наумівців доставили автобусом відділу освіти на базу СДЮШОР. Учасники – від восьми до п’ятдесяти трьох років. Дистанції – від 5 до 50 кілометрів. Це було чудово, коли лижники-початківці стартували разом з титулованими спортсменами Ніною Леміш та Андрієм Дериземлею. У минулому видатні біатлоністи, а тепер директор департаменту сім’ї, молоді та спорту обласної ОДА та начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міськради. Девіз змагань «Доведи, що ти зможеш». Наші вихованці перевіряли себе на дистанціях 30, 10 і 5 кілометрів. Учні другого – шостого класів проходили дистанцію 5 кілометрів. Тетяна Метла стала чемпіонкою, Альона Корінь та Ілля Грибенчук – бронзовими медалістами. Вікторія Прачик і Глєб Пархоменко посіли четверті місця. На дистанції 10 кілометрів Крістіна Муха виборола друге місце. Тридцятикілометрову дистанцію долали учні десятого класу Олексій Кирик та Богдан Бабко. Змагаючись зі студентами університету, достойно показали себе. Всі учасники були нагороджені грамотами і вимпелами, а переможці та призери – грамотами, медалями і подарунками.
Звичайно, набагато легше працювати, тренуватись і змагатись, коли є підтримка небайдужих людей. У нас прекрасний, але тепер уже дорогий вид спорту. Лижі, на яких беруть участь у гонках учасники чемпіонатів України, коштують 18 тисяч, палки – від 5 тисяч, плюс кріплення та черевики. А ще швидкого бігу не буде без якісного лижного змащування. Тому було дуже приємно, коли на сході села міський голова Ратан Ахмедов вручив нам грошову допомогу від народного депутата Анатолія Євлахова. Ми вдячні всім, хто розуміє наші проблеми і по можливості допомагає. Виділений автобус для поїздки на змагання і підтримка спортсменів для нас – велика радість. Залишається лише працювати так, щоб жодна дитина не пожалкувала за обраний вид спорту.

Світлана СИМОНЧУК,
тренер СДЮШОР

Залишити коментар