До Дня села – і куліш з м’ясом у казані

І солодка – для китайської медицини

У останню п’ятницю липня довелось почути у селі Наумівці погану звістку – десь під Соснівкою розбився у дорожній аварії автомобіль з китайцями… На щастя, без людських жертв. А у розмові з китайцем-перекладачем Сашею (він так і назвався) у конторі сільськогосподарського підприємства кореспондент розпитував про почуті від людей новини китайсько-української аграрної компанії “Фанда”. Начебто біля ферми посадили горіхи і ще посіяли якісь лікарські трави? Саша розповідає, що їхня компанія виділила гектар землі своїм партнерам, теж з Китаю, для випробування, апробації – як будуть рости на тутешніх землях посаджені горіхи. І ще – двадцять гектарів за селом, де технікою компанії посіяно лікувальну траву лакрицю для використання у китайській медицині. Лакриця (ще – вербець, солодка), багаторічна рослина родини бобових, корінь якої використовують у промисловості та медицині.
А так “Фанда” працює у звичайному режимі, виробничими справами керують директори – місцевого ПСП “Злагода” Михайло Метла та міського ВСК ім. Горького Віктор Ющенко. Китайців у Наумівці поменшало, а коли потрібно буде, каже Саша, то прибудуть ще їхні спеціалісти з Китаю.

Людмила Броско з донькою Альоною запрошують на День села

У сільському Будинку народних традицій і дозвілля його директор Людмила Броско з донькою-студенткою, філологом англійської і української мов Альоною переглядають сценарій до свята Дня села, що відбудеться у суботу 18 серпня. Готують концертну програму, разом з старостою села запрошують усіх бажаючих. Буде ансамбль “Криниці” з Сосниці та учасники зі Сновська. Гостей очікують чимало заходів і розваг, серед яких привітання і нагородження талановитих людей, іменинників, шанованих подружніх пар, безпрограшні лотереї, виставки-продажі, майстер-класи… І для дітей – безліч цікавого та веселого. Співпрацюють у цій підготовці зі своєю школою, допомагає їм молодий хореограф Тетяна Коваль, яка ставить танці, флеш-моби та різні вистави. Меценатами свята є директор сільгосппідприємства Михайло Метла, підприємці Володимир Міщенко та Артем Грось. Не обійдеться без шашликів і традиційного казана з наваристим кулешем прямо у центрі села, перед їхнім палацом культури!

 

Баяністи, вас чекає «Живиця»!

«Живиця» – окраса села

А у бібліотеці збираються учасниці краєзнавчого фольклорного гурту “Живиця”. Дружний жіночий колектив не просто співає, а є справді оберегом села, його милим обличчям. Ось, приміром, Олександра Ященко живе у Турівці, та у будь-яку погоду велосипедом чи пішки прямує на репетиції. І усі ці дев’ять жінок такі ж завзяті ентузіастки і хороші друзі. З гумором, вигадкою разом роблять добрі справи. Можуть і приємний сюрприз піднести. Якось одна учасниця гурту захворіла, чоловіка її саме вдома не було, а тут хмари насуваються, сіно на полі лежить… Поїхали подруги у Турівку і соток шістдесят дружно згребли і у копиці склали. Тільки завершили – а тут і дощ!
Завідувачка бібліотеки Ольга Лантух не нахвалиться своїми подругами! І гарні виставки та фотографії показує газетяру в бібліотеці. Чого тут тільки нема, серед цих дарунків людей, у яких руки золоті! Ляльки-шкатулки від Тетяни Корінь, квіти від гуртківців бісероплетіння, у фігурних пляшках квіти і картини від Олени Железняк, ляльки-мотанки, з житньої соломи букет квітів від директора Сновської бібліотечної системи, іграшки від Людмили Григор’євої, картини, вишивки від доньок Ольги Степанівни Людмили і Марини та багато інших скарбів. А на Дні села “Живиця” заспіває дві нові пісні: одну авторства О. Лантух – “Пампушечки”, другу – народну “На стежині”. Більшість цих жіночок – вдови, тож запрошують у свій гурт хорошого чоловіка-баяніста. Каже Ольга Степанівна, якщо є такий у районі – хай приїжджає у Наумівку, “Живиця” чекає його!

Залишити коментар