До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Туберкульоз існує стільки, скільки живуть люди на планеті. І ця хвороба давно набула глобальних масштабів. В Україні епідемію туберкульозу оголошено у 1995 році.
Більшість чомусь вважає, що проблема туберкульозу їх не торкнеться ніколи. Мовляв, це стосується наркоманів, алкоголіків, курців, осіб, які перебували у місцях позбавлення волі, безпритульних. Проте це не так. На сьогодні у Корюківському районі на диспансерному обліку перебуває 124 хворих на туберкульоз. Активну форму мають 21 чоловік і 7 жінок. З початку нинішнього року виявлено чотирьох людей з активною формою. Усі вони – безробітні працездатного віку. Серед них є дитина шкільного віку. Торік від туберкульозу померло двоє людей з хронічними, занедбаними формами.
До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді підготував для учнів міста і району захід «Туберкульоз – проблема сучасності». Його мета – інформування молоді про глобальну проблему туберкульозу. Організатори акцентували увагу на тому, як вберегтися від цієї недуги в повсякденному житті. Працівники Центру запропонували учням підсумувати отримані знання на прикладах, які можуть трапитися в реальному житті. Правильні відповіді відзначалися фішкою у вигляді білої ромашки, яку в кінці заходу можна було обміняти на реальні кошти. Фінансово підтримав ідею керівник ТОВ «Фанера – Чернігів» Ячунскас Сваюнас.
Раз у два роки села Корюківщини відвідує пересувний флюорограф, і тоді виявляють хворих на туберкульоз, які навіть не здогадувались про це. У Корюківській ЦРЛ завжди можна проконсультуватися стосовно хвороби у досвідченого лікаря – фтизіатра.
Отримати інформацію щодо організацій, які працюють у сфері профілактики туберкульозу, надання допомоги інфікованим і хворим, можна у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: м. Корюківка, вул. Шевченка, 60 (у приміщенні райдержадміністрації, ІІІ поверх) або за телефоном: 2 – 26 – 27.

Підготовлено Корюківським центром
соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді

Залишити коментар