Доля шкільних автобусів під загрозою

Дефіцит бюджетних коштів та суцільне подорожчання негативно відбилося на усіх сферах. Через подорожчання пально-мастильних матеріалів склалася критична ситуація і з підвозом учнів та вчителів до місць навчань.

Народний депутат України Ігор Рибаков висловив занепокоєння цим питанням і ретельно вивчив ситуацію. «Забезпечення шкільних автобусів пально-мастильними матеріалами — одне з першочергових завдань, — прокоментував Ігор Рибаков. — За останні два роки на мій округ надійшла більша кількість автобусів для підвозу дітей до місць навчання, ніж на інші округи області, а тепер деякі з них просто стали. Через це у вчителів та учнів, які проживають у сільській місцевості, виникли неабиякі проблеми, щоб дістатися до школи. Навіть у період економічної скрути держава повинна нести відповідальність за свою діяльність і забезпечити доступність отримання освіти. Відділами освіти було проведено відкриті торги на закупівлю пального та газу для автобусів, укладено відповідні договори та перераховані кошти через управління казначейства ще у березні цього року. Але ціни на пальне значно виросли і перевищили конкурсні пропозиції. Тому постачальники відмовляються заправляти шкільні автобуси за договірними цінами і пропонують поставляти за цінами заправок. Уряд не має права відсторонитися від цієї проблеми і пустити її на самоплив, прикриваючись фінансовою кризою. Це є грубим порушенням Конституції України».
На засіданні Верховної Ради 18 квітня було озвучено запит Ігоря Рибакова до Кабінету Міністрів, щодо термінового проведення перевірки відділів освіти у районах свого округу стосовно наявності пально-мастильних матеріалів для шкільних автобусів і у разі відсутності запасів забезпечити їх необхідною кількістю для завершення навчального року. Дане питання народний депутат триматиме під особистим контролем і усю інформацію доводитиме до жителів округу.

Залишити коментар