Дрова поступово дорожчають

Наче тільки вчора завершився опалювальний сезон, а дбайливі господарі вже почали заготовляти дрова на зиму. Газета поцікавилася – почім нині «тепло в оселях»?

Торік вартість кубометра дров (без транспортних послуг – забирати треба самим) у лісових масивах Корюківського лісгоспу становила: для бюджетних організацій – м’яколистяна осика – 190 грн., сосна, вільха – 200, тверді породи береза і дуб – 240 грн.; для населення – м’яколиста осика – 100, сосна, вільха -110, береза, дуб – 124 грн. Як видно, людям відпускали удвічі дешевше, ніж організаціям. Протягом сезону попит на найзатребуваний вид місцевого палива зростав, бо більшало споживачів. Відповідно виросли й ціни. Начальник планового відділу ДП «Корюківський лісгосп» Роза Матвієнко повідомила, що тепер для населення в середньому (без транспортних послуг) кубометр м’якої листяної осики коштує 115 грн., сосни і вільхи – 170, а твердих порід – берези та дуба – 215 грн. Для бюджетних організацій (школи, будинки культури, сільські ради, фельдшерські пункти, інші) безпосередньо з лісу відпускають у будь – якій кількості – в середньому за кубометр дров м’якої листяної осики візьмуть 230, сосни і вільхи – 250, берези і дуба – 330 гривень.
У Холминському лісгоспі головний інженер Михайло Корюка повідомив, що ціни на дрова з нижнього складу для населення такі: кубометр дуба, граба, тобто твердих порід, коштує 370 грн., сосни – 320, а м’яколистих порід – 290. Якщо дрова вивозити з лісу своїм транспортом, вони будуть ще дешевші. З ціною на дрова для бюджетних організацій поки що не визначилися, оскільки у червні чи липні будуть торги на аукціоні за програмою «Прозоро». Коли саме буде аукціон, такої інформації у Холминському лісгоспі станом на середину червня ще не мали. Але, запевнили, навіть якщо аукціони і не відбудуться, бюджетні організації без дров не залишаться.
Редакція поцікавилася також, скільки коштів заклала на паливо на наступний осінньо-зимовий період для бюджетних організацій Холминська об’єднана громада. Начальник фінвідділу селищної ради Вікторія Баклажко повідомила, що «на комунальні платежі та інші енергоносії визначено суму – 952 тис. 209 грн.» Почали завозити дрова до дитсадочка у Холмах та до деяких сільських рад. Начальник відділу освіти, культури і туризму райдержадміністрації Юлія Сита сказала, що до районного бюджету на заклади освіти і культури ( у селах – тільки на бібліотеки) закладено 502 тис. 370 грн. А дрова купують через тендерну процедуру. Потреба шкіл у такому паливі – 1490 кубометрів, а бібліотек – 130 складометрів. Крім того, сільські ради ще додатково надають 20 відсотків палива до потреби, а в деяких селах бібліотеки забезпечують на сто відсотків. На сьогодні дві бібліотеки у Перелюбі та Бречі місцевим паливом забезпечені на сто відсотків. У Перелюбі дрова завезені, але їх потрібно ще попиляти та порубати.

Залишити коментар