Два місця безкоштовні, решта – за гроші

У Корюківці – понад десять кладовищ: на Олексіївці, у Трудовику, у Милейках, по вул. Молодіжній, Садовій, центральне, що по вул. Шевченка та ін. На черзі – будівництво ще одного, яке розміститься за молокозаводом. Це місце для поховань планується найбільшим за площею – близько 9 гектарів.65

Сьогодні там триває перша черга будівництва. За словами секретаря міської ради Леоніда Малиша, до осені її планується завершити.
Частину території вже почали огороджувати, заасфальтували під’їзд. Передбачено облаштування місця для проведення прощальної церемонії, а також відведення місця для будівництва каплички. Хто із священиків району служитиме у ній – питання ще вирішується. Як повідомив Леонід Володимирович, на сьогодні вже є декілька звернень священнослужителів з цього приводу до міської ради. До побудови каплички міська рада стосунку не матиме, її, скоріш за все, зводитимуть коштом вірян.
Чітко контролюватиметься виділення місць для поховань. Не буде такого, що могили копатимуть там, де кому заманеться. Місця відводитимуться доглядачем, який працюватиме у складі ритуальної служби при ЖЕК (на території цвинтаря буде встановлено вагончик доглядача), він же вестиме відповідну документацію, зокрема, здійснюватиме реєстрацію поховань та ін.
Місця для поховання на новому кладовищі будуть платними? – запитую у секретаря міськради.
Два місця – безкоштовні, – відповідає Леонід Володимирович. – Це у разі, коли хтось із подружжя помер, а інший хоче залишити поряд місце і для себе. Ну, таке життя… А якщо люди бажають залишити тут же місця і для ряду інших родичів, за це вже передбачатиметься певна плата.
Леоніде Володимировичу, а як щодо функціонування інших кладовищ міста?
Наразі «офіційним» у Корюківці є лише одне кладовище – центральне, що по вулиці Шевченка. І то – не все, а лише його частина. Інші поки що документально не є міськими об’єктами. На два цвинтарі (що по вул. Молодіжній і вул. Новій) триває процедура переведення їх у міську власність – виготовлені і затверджені проекти і т.ін. Решта кладовищ до кінця року теж пройдуть цю процедуру і «стануть міськими». По завершенні можна говорити буде більш предметно і про функціонування кладовищ, і про їхнє облаштування та прибирання за кошти міського бюджету.
А як бути містянам, які толокою вже прибрали кладовище, що по вулиці Молодіжній, розчистили його і повиносили сміття та чагарники за огорожу? Вони чекають, що міська рада посприяє вивезенню цього непотребу…
І огорожу поновимо, і сміття вивеземо найближчими днями (розмовляємо 11 серпня – Авт.). Треба трохи почекати, адже у нас – територія усього міста, про яку треба думати і дбати. І в першу чергу – міську владу турбують дороги та санітарний стан міста.

Один коментар

  1. вуж говорить:

    “Хто із священиків району служитиме у ній – питання ще вирішується. Як повідомив Леонід Володимирович, на сьогодні вже є декілька звернень священнослужителів з цього приводу до міської ради.”
    Кому горе, а кому грошi…

Залишити коментар