Дикої птиці стало менше

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» на території України, Чернігівської області та Корюківського р-ну в серпні цього року розпочалося полювання на пернату дичину.utka

Під час усього сезону працівники міліції та єгерської служби проводитимуть рейди – перевірки мисливців, а саме: перевірятиметься порядок і правильність зберігання зброї, наявність дозволів на право її носіння й зберігання, наявність документів, що дозволяють полювати в певних мисливських угіддях. Усі власники зброї повинні ознайомитись з Законом України «Про мисливське господарство та полювання». Особи, що порушать чинне законодавство, притягатимуться до адміністративної відповідальності.
Як розповів газеті інспектор дозвільної системи Корюківського РВ УМВС України в Чернігівській області старший лейтенант міліції Сергій Сластьон, за сезон полювання 2014 – 2015 років дозвільною системою Корюківського РВ УМВС було вилучено 16 одиниць мисливської гладкоствольної зброї, 12 з яких повернули власникам, а 4 – конфіскували за рішенням Корюківського районного суду. В ході проведення рейдових заходів 8 серпня нинішнього року (день відкриття полювання), в угіддях виявлено власника мисливської гладкоствольної зброї, у якого закінчився термін дії дозволу на право її носіння та зберігання. На порушника складено адмінпротокол за ст. 192 КУпАП («Порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік»). Зброю було вилучено в порядку, передбаченому чинним законодавством.
У період полювання з серпня 2014 року по лютий 2015 -го працівниками Корюківського РВ УМВС спільно з єгерськими службами Корюківського УТМР, Холминського та Корюківського лісгоспів було здійснено більше 60-ти рейдів по виявленню випадків браконьєрства та порушень правил полювання. Встановлено 13 фактів бракон’єрства, складено 13 протоколів за ст. 85 КУпАП «Порушення правил використання тваринного світу»), чотири з яких із використанням незареєстрованої зброї (4 протоколи за ст.190 ч.1 КУпАП «Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї»). Виявлено факт полювання особою біля населеного пункту селища Холми (адмінпротокол за ст. 174 «Стрільба з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії в населених пунктах і в невідведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку»).
«Нинішній сезон полювання на пернату дичину має свої особливості, – розповідає газеті Сергій Сластьон, – справа в тому, що пересохли водойми, де дозволене полювання. Зокрема, найпопулярніше урочище «Короськи» зміліло на третину. Через це, там набагато менше птиці, ніж у минулі роки. Якщо торік у серпні на відкритті сезону в «Короськах» ми нарахували 23 бригади мисливців, то цього річ – всього п’ять. На відміну від інших сезонів, дика качка тепер полюбляє поселяється на міських чи сільських водоймах. Хоча в цьому плані у неї є суперник, навіть більше – заклятий ворог, лебідь. Де живуть лебеді – ні диких, ні свійських качок не буде, вони їх вбивають. Лебеді дуже владні птиці, а коли з’являється потомство, можуть нападати й на людину. Живуть довгошиї красені й у «Короськах» та в самотузьких кар’єрах, на річці Убедь. З приватних ставків лебедя зазвичай проганяють, бо він має дуже непоганий апетит на рибу…»

Працівники міліції запрошують звертатися до них за роз’ясненнями.

Графік прийому інспектором дозвільної системи:

понеділок, середа, п’ятниця – з 8 до17 год.;

вівторок і четвер – не прийомні дні;

субота – з 8 до 12 год.;

перерва на обід – з 12 до 13 год.;

неділя – вихідний.
Тел.: 2-17-77.

Залишити коментар