Дитячий лікар Наталія Ариніч отримала житло

Наталія Ариніч

Ключі від двокімнатної квартири у новозбудованому будинку у Корюківці Наталії Олександрівні вручив народний депутат Анатолій Євлахов під час святкування Дня медичного працівника. Нагадаємо, до цього за 5 останніх років шестеро молодих корюківських лікарів вже отримали житло: четверо – минулоріч за підтримки місцевої та обласної влади і двоє раніше, у 2013 році (тоді два будинки лікарям придбала фабрика техпаперів). Наприкінці минулого року зусиллями районної і міської влади та фабрики техпаперів – «у складчину» – придбано ще три квартири для медиків. Одна з них і дісталася молодому лікарю-педіатру, неонатологу Наталії Ариніч.
Тож редакція привітала Наталію Олександрівну з таким чудовим подарунком до професійного свята і з цієї нагоди поцікавилися її баченням ходу медичної реформи в Україні.

– Наталіє Олександрівно, вітаємо! Чи перебралися ви вже у нову квартиру?
– Дякую. Сподіваюся, років за три вдасться облаштувати житло, тоді можна буде говорити і про новосілля. А поки що, як і раніше, живу у Гуринівці…
– Як триває процес укладання декларацій батьками маленьких пацієнтів?
– На мій погляд, дехто з батьків вичікує до останнього, не розуміючи, що кожен лікар-педіатр має чітко встановлений ліміт пацієнтів – 900 (а це небагато), понад який не набере. До нас приїздять укладати декларації з Сосниці, Сновська, а мешканці нашого району чомусь не поспішають. Я радила б пришвидшитися, щоб не шукати потім лікаря у сусідніх районах.
– Може бути і так?
– Звісно. Лікарів-педіатрів у нас тільки троє. Ось набере кожен з них своїх пацієнтів – і все, навіть при великому бажанні не зможе взяти понад норму бодай ще одного. І тоді шукати лікаря треба вже деінде.
– А якщо дитина з Корюківщини, декларація якої укладена в іншому районі, захворіє…
– Треба звертатися до того лікаря і туди, де укладена декларація. Якщо такої змоги немає, відмовити у допомозі не можуть у жодному медзакладі, але прийом уже буде платним.
Батьки дітей (та й самі дорослі), які укладатимуть декларації з лікарями, приміром, у Корюківці (чи то Холмах, Наумівці і т.ін.), повинні розуміти, що консультацію свого лікаря вони й отримуватимуть у Корюківці (Холмах, Наумівці, ін.), там, де працює їхній лікар. Лікарю ж виїздити за кожним викликом стане недоцільно, бо доки він побуде на одному виклику, скажімо, десь у Козилівці – у Корюківці за цей час зможе прийняти 10-15 пацієнтів…

Залишити коментар