Дитина скуштувала «Щурячої смерті»

Коли мама-корюківчанка розклала у хаті отруту проти гризунів, вона, напевне, і подумати не могла, що її дворічний синок Данилко відшукає її. А малого дослідника зацікавили зеленаві «таблетки» з приємним ароматом. Знайшов – одразу до рота, спробувати. Жінка не розгубилася – вимила залишки отрути з ротика і одразу ж доставила хлопчика у лікарню.
– Данилкові промили шлунок, «прокапали», – розповідає завідуюча дитячим відділенням ЦРЛ Олександра Ісаченко. – У перших промивних водах справді були кристалики зеленого кольору, тобто він встиг скуштувати отруту. Дуже добре, що мама, не зволікаючи, звернулася по медичну допомогу у лікарню, адже наслідки могли бути серйозними. Справа у тому, що діюча речовина приманки для гризунів «Щуряча смерть» – тяжка гемолітична отрута. Потрапляючи у кров’яне русло людини, вона діє на згортання крові, викликає кровоточивість. Слава Богу, з Дениском все обійшлося. На четвертий день лікування його виписали додому…
Олександра Іванівна з власного досвіду знає, що маленькі діти тягнуть до рота будь-що: буває, і пральний порошок, і оцет, бензин, ін. Тому батькам варто бути на сторожі, ховати подалі все, що може становити небезпеку для дітей. А якщо вже трапилося нещастя, і дитина «чогось наїлася» – натисненням (ложкою чи пальцем) на корінь язика треба викликати блювоту, очистити ротову порожнину, дати попити (пиття не можна давати лише у тому разі, якщо дитина попробувала кислоти або луги (засоби для миття посуду, оцет, ін.) і – негайно доставити у лікарню.

Десятирічного хлопчика атакували бджоли

Нещодавно у дитячому відділенні ЦРЛ побував і 10-річний хлопчик із Забарівки, якого «покусали» бджоли. Начебто йшов мимо вуликів домашньої пасіки, і рій зненацька напав на нього. Вдома він почав скаржитися на болі, на те, що нічого не бачить, важко дихати і ковтати…
– Хлопчика справді вжалило дуже багато бджіл – у голову, живіт, кінцівки! У нього розвинулася реакція по типу анафілактичного шоку, – розказує лікар О. Ісаченко. – Тиск падає, зір погіршується… Родичі викликали «103», але, щоб не гаяти часу, власними силами повезли дитину назустріч автомобілю «швидкої». І правильно зробили, бо це – «золотий час», ціна якому – життя! На півдорозі постраждалого забрав реанімобіль, де фельдшер надала йому необхідну допомогу, а вже у ЦРЛ лікування продовжили. Надвечір того ж дня хлопчику покращало.

Про прикрі випадки за участю дітей газеті розповіла
завідуюча дитячим відділенням ЦРЛ Олександра Ісаченко.

Залишити коментар