Дзвоник з дитинства

До дня української писемності та мови

Лариса ЗБОРЩИК

Перше, що вразило столичну гостю Рибинської ЗОШ І-ІІІст. , шкільний дзвоник. Переливчастий передзвін скликав дітвору до класів. Не електричний, а отой, ручний, з малиновим відголоском, що закарбовується в пам’ять назавжди. А гостя в школі була незвичайна – українська дитяча письменниця Лариса Ніцой. Завітала вона з презентацією своєї книжки «Ярик і Дракон».

Спершу авторка познайомила діток з історією книги взагалі. На екрані слайд за слайдом розповідав про історичний шлях книжки. Від написів на камені до сучасного видання, створеного за допомогою комп’ютерного дизайну. Письменниця цікаво й змістовно розповіла, як у давнину в різних країнах світу писались книжки на камені, глиняних табличках, папірусі, бересті, пергаменті. Діти мали змогу переглянути фотознімки з книгозбірень і світових історичних музеїв. Перейнялись учні турботою і про зниклу бібліотеку Ярослава Мудрого.
Як же створюється книжка сьогодні? Автор пише текст. А далі за справу беруться художники, дизайнери, редактори і нарешті видавці. Пригоди хлопчика Ярика і Дракона сподобались усім. Діти весело ділились враженнями від книжки, особливо від розповіді самої письменниці.
Дитяче «дякуємо» і букети осінніх хризантем були щирою вдячністю за незабутню зустріч. Лариса Ніцой пообіцяла передати бійцям АТО листи і малюнки від рибинських учнів. Крім своїх книжок, письменниця подарувала шкільній бібліотеці новинки художньої та пізнавальної літератури – народознавчу розвідку братів Капранових «Веселих свят!», їхню «Історію України в коміксах», підбірку творів українських письменників І. Франка, П.Мирного, М. Коцюбинського, М. Вовчка, Л. Українки, І. Карпенка-Карого.
Знову лунає дзвоник, кличе школярів на уроки. Лариса Ніцой взяла з собою в дорогу тепло дитячих сердець і згадку про дитинство.

Ніцой_новый размер

Фото Світлани Лободи

Залишити коментар