Епідситуація у нас напружена… Чому?

За 9 місяців поточного року у нашому районі зареєстровано 2696 випадків інфекційних захворювань, це трохи менше, ніж торік. Але план профілактичних щеплень виконано менше ніж наполовину, бо не вистачає імунобіологічних препаратів. Отже, епідситуація на Корюківщині вважається досить напруженою.

Є у нас і сальмонельоз,
і лептоспіроз…
Проти минулого року рівень захворюваності на різні інфекційні недуги зріс на майже 2%, і в основному за рахунок дітей. Виявлено сім випадків сальмонельозу, два з яких у дітей, які відвідують дитячі садки. На активний туберкульоз занедужало 19 людей (торік 16), зокрема, один підліток. Більше сімдесяти відсотків хворих на туберкульоз виявлено під час флюорографічного обстеження. Мали місце 35 випадків укусів тваринами, в результаті чого дев’ятьом особам призначалося антирабічне лікування. Зареєстровано один випадок лептоспірозу (гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, що перебігає із гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом) та два випадки Лайм- бороліозу (хвороба, що переноситься кліщами і викликає ураження суглобів, шкіри, серця і нервової системи).
Про стан навколишнього середовища
Не відповідає вимогам питна вода (виявлені шкідливі організми) у водогонах Прибині, Перелюба, Холмів та в ряді колодязів у Домашлині, Бречі, Сахутівці, Тютюнниці, Шишківці, Перелюбі, Охрамієвичах, Костючках, а в Холмах – у 10 –ти колодязях. За показниками «колір» і «каламутність» не відповідають вимогам деякі зразки води у білошицькослобідському водогоні, а також у сядринському, холминському, охрамієвицькому та перелюбському навчальних закладах. У 22-х зразках колодязної води в Холмах, Тютюнниці, Домашлині, Бречі, Сахутівці, Шишківці, Перелюбі, Костючках перевищено вміст нітратів. Виявлено кишкову паличку у шкільних їдальнях у Б.Слободі, Перелюбі, Холмах, а також у їхніх дитсадках, окрім селищного, та прибинському. Кишкову паличку на штативі крапельниці знайшли і у педіатричному відділенні Корюківської ЦРЛ.
Крім моніторингових досліджень, лабораторії Корюківського МРВ здійснюють дослідження на договірній основі. Натомість значно зменшилась кількість осіб, які зайняті обслуговуванням населення і повинні проходити обстеження на кишкові інфекції, паразитарні захворювання та стафілокок. Так, якщо у попередні роки щорічно близько 500 працівників торгівлі, закладів громадського харчування, перукарень звертались до нас для проходження відповідного обстеження, то за 9 місяців ц.р. – тільки 138 осіб.

 

Залишити коментар